Designteka

wydarzenia

Kolacja Architektów nad Wartą

16.05.2024

Znane i cenione w branży wnętrzarskiej spotkania, których organizatorem jest warszawska agencja OKK PR, zawitały także do Poznania. Premierowa Kolacja Architektów odbyła się nad brzegiem Warty w pięknych wnętrzach restauracji OT.WARTA.

Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że budowanie relacji jest fundamentem prowadzenia udanego biznesu. Odgrywa ono szczególną rolę w branży architektoniczno-wnętrzarskiej, w której na każdym kroku pracuje się z ludźmi i dla ludzi. Decydując się na wybór materiałów wykończeniowych, elementów aranżacji wnętrz, wreszcie – pracowni projektowej, kierujemy się nie tylko jakością, ale także zaufaniem do marki. Takie zaufanie i relacje buduje się również, a może przede wszystkim poprzez bezpośrednie spotkania. Temu właśnie służą Kolacje Architektów, podczas których architekci, projektanci i przedstawiciele marek wnętrzarskich poznają się i nawiązują relacje. Wymiana informacji i doświadczeń, odbywająca się w swobodnej atmosferze, pięknych wnętrzach i przy wybornym jedzeniu, to sprawdzony przepis na udany networking.

Architekci w stylowych wnętrzach nad Wartą

Organizowane przez Olgę Kisiel-Konopkę, CEO agencji OKK PR, wraz z zespołem, spotkania są dobrze znane warszawskim architektom i przedstawicielom branży wnętrzarskiej. Teraz szansę na wzięcie udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu otrzymały również pracownie z Wielkopolski. W czwartek, 9 maja br. odbyła się pierwsza w Poznaniu Kolacja Architektów. Zaproszonych projektantów gościła restauracja OT.WARTA, mieszcząca się w zabytkowych wnętrzach dawnych Łazienek Rzecznych.

Obiekt, wybudowany w latach dwudziestych minionego wieku, stanowił niegdyś tętniącą życiem, jedną z nadwarciańskich atrakcji letnich. Zniszczony podczas wojny, odzyskał swój dawny blask, a w jego murach powstała wyjątkowa restauracja OT.WARTA, którą zaprojektowali architekci z pracowni mode:lina. Otwarty na zielone nadbrzeże Warty lokal zachęca do odwiedzania nie tylko podczas letnich spacerów.

W pierwszej poznańskiej Kolacji Architektów udział wzięli czołowi architekci i projektanci z Wielkopolski, partnerzy wydarzenia, czyli firmy i instytucje: Wiśniowski, 2tec2, Hermann Płytki, USM, Ton, Teatr Wielki w Poznaniu, a także goście specjalni.

Goście specjalni i… niespodziewani

Poznańską Kolację Architektów rozpoczęła prezentacja partnerów wydarzenia. Następnie w roli głównej wystąpili goście specjalni wieczoru – Jerzy Woźniak i Paweł Garus, właściciele pracowni mode:lina TM. Opowiedzieli oni o pracy nad projektem wnętrza restauracji OT.WARTA, a także wyzwaniach, którym musieli stawić czoła w trakcie procesu projektowego, oraz inspiracjach, które przyczyniły się do powstania pięknych wnętrz. Warto podkreślić, że projekt wnętrz restauracji OT.WARTA był nie lada wyzwaniem, gdyż budynek objęty jest opieką konserwatora zabytków.

Cechą wyróżniającą Kolację Architektów spośród innych tego typu spotkań jest łączenie designu ze sztuką. Tym razem świat sztuki reprezentowała Anna Orska, założycielka znanej marki biżuteryjnej ORSKA. Słuchając opowieści artystki o tworzeniu wyjątkowych kolekcji, jej dalekich podróżach w poszukiwaniu inspiracji i technik tworzenia rękodzieła, goście mogli zrozumieć, jak wiele miłości do piękna i pasji kryje się w każdej serii biżuterii, która powstaje w pracowni ORSKA.

Niespodzianką dla gości było niewątpliwie wystąpienie dyrektorki Teatru Wielkiego w Poznaniu, Renaty Borowskiej-Juszczyńskiej, połączone z zaproszeniem na czerwcowy 4: Pastor / León & Lightfoot / Bondara.

Podczas spotkania o swojej drodze do sukcesu i magii tego miejsca opowiedział również właściciel restauracji OT.WARTA, jak i sieci WHY TAI, Michał Niemiec. Z kolei sekrety wybornego jedzenia serwowanego podczas tego wyjątkowego wieczoru przybliżył sam szef kuchni, Dominik.

Restauracja OT.WARTA to nie tylko miejsce, w którym można spróbować wykwintnej kuchni, ale także przestrzeń stworzona z myślą o kulinarnej podróży, poczynając od tradycyjnej kuchni poznańskiej po śródziemnomorską.

Pierwsza poznańska Kolacja Architektów jest już miłym wspomnieniem. Jednak entuzjastyczne opinie gości sugerują, że na pewno nie będzie to ostatnie takie wydarzenie odbywające się w stolicy Wielkopolski.

Patronat medialny: ARCHITEKTURA MURATOR, ELLE DECORATION, ARCHITECTURE SNOB, WHITE MAD MAGAZINE, CZAS NA WNĘTRZE, DESIGN ALIVE, LABEL MAGAZINE, WERANDA MAGAZYN

Fot. Bartek Barczyk

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas