Designteka

wnętrza

Dekton Kraftizen

17.01.2023

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji ekologicznych okładzin wielkoformatowych, przedstawia barwną kolekcję Kraftizen, nową odsłonę popularnej wśród architektów  ultrakompaktowej powierzchni Dekton. Kolekcja spieków, powstałych z kwarcu zmieszanego z porcelaną i szkłem, oddaje hołd szlachetności ręcznego rzemiosła. Dekoracyjne, wielowarstwowe wzory, przywodzą na myśl nieregularne przetarcia wykonane kielnią, a technologia produkcji Dektonu sprawia, że powierzchnia ta jest wyjątkowo odporna na zabrudzenia i uszkodzenia.

Wprowadzając kolejny wielkoformatowy materiał wykończeniowy, przeznaczony na blaty kuchenne i łazienkowe, okładziny ścian, podłóg i mebli, schody czy elewacje budynków mieszkalnych, Cosentino na nowo zinterpretowało wszechstronność, piękno i siłę drzemiącą w rzemiośle. Neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla powierzchnia Dekton Kraftizen odkrywa wzornictwo inspirowane narzędziami budowlanymi, z widocznymi na powierzchni przetarciami. Każde pociągnięcie kielnią przeniesiono na cyfrowe płótno, złożone z milionów pikseli, tworząc pięć niepowtarzalnych wzorów o bogatych, głębokich teksturach. Kolory Umber, Nacre, Argentium, Micron i Albarium  zakorzeniono w minimalizmie, ale są one jednocześnie bardzo wszechstronne, wprowadzając spokój do każdej przestrzeni, w której zagoszczą.

Kraftizen Umber to ponadczasowy, nieco buntowniczy, czerwony wariant Dektonu. Charakterystyczny wzór o własnej osobowości i  wyjątkowym wyglądzie przypomina hiszpańską terakotę. Jego ciepło, wakacyjny charakter i przytulność stanowią ukłon Cosentino w stronę bliskości z naturą.

Kraftizen Nacre przypomina angażujący wszystkie zmysły kolor w ruchu. Ślady kielni, które ożywiają ten perłowy odcień, subtelna gra światła i cienia uspokoi każdą przestrzeń, zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnętrznym patio.  Nacre w dotyku zachwyca jedwabistym wykończeniem, a palce same zdają się przesuwać po jego rozproszonych gradientach. Tak skomponowane wnętrza przypominać będą nadmorską rezydencję, wnosząc życie, głębię i optyczne tło do dalszych zabiegów aranżacyjnych.

W starożytności srebro uważano za dar natury, stworzony pod wpływem księżyca. Ta legenda żyje w kolejnej odsłonie kolekcji Kraftizen – Dektonie Argentium. Jego idealną, zmatowioną szarość można łączyć zarówno z ciepłymi, jak i nieco zimniejszymi aranżacjami. Przetarta struktura, typowa dla tynków wapiennych, nadaje tej serii wyrazistą osobowość.

Kraftizen Micron to dekor elegancki i powściągliwy. Głęboka, ciemna szarość, przypominająca niebo przed burzą, daje poczucie spokoju. Ten żywy odcień doda wnętrz pożądanej dramaturgii, idealnie współgrając z drewnem, betonem i innymi nowoczesnymi materiałami.

Zamykający kolekcję Dekton Kraftizen wzór Albarium to spokojna, pudrowa biel, przypominająca marmurowy pył. Subtelne ślady zacierania nakładają się na siebie, uzyskując wzór, który ułatwia nakładanie na duże powierzchnie. Albarium urzeka swą delikatną, elegancką fakturą, wyrafinowaniem i światłem, które wnosi do przestrzeni.

Wszystkie projekty i powierzchnie z udziałem Dekton Kraftizen zlecimy w zakładzie kamieniarskim lub studiu kuchennym. Slaby można znaleźć w wielu różnych wykończeniach, w zależności od wybranego koloru – od matowego, przez teksturowany, po wysoki połysk. Kraftizen jest dostępny w formacie 320x 144cm i kilku grubościach 4 mm, 8mm, 1,2 cm i 2 cm. Każdy element jest indywidualnie dopasowywany do przestrzeni – można wykonać w nich wycięcia lub otwory, można dopasować też kształt krawędzi.

Więcej na www.cosentino.com/pl-pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas