Designteka

wydarzenia

Dookoła Design

09.11.2009

Wszystko wokół jest zaprojektowane.

Wiedza o tym jak estetyka, ergonomia i ekologia wpływają na wszystkie sfery naszego codziennego życia, pozwala na bardziej świadome otaczanie się przedmiotami i lepszy komfort w naszych domach. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących Targom „WSZYSTKO DLA DOMU” będzie cykl prezentacji i wykładów DOOKOŁA DESIGN.

dookola_design

W ramach wydarzenia odbędą się prelekcje oraz wykłady dla trzech grup docelowych: przedsiębiorców oraz dystrybutorów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych designem.

Specjalnie dla producentów i dystrybutorów prelekcje poprowadzi Renata Mikołajczyk – niezależny konsultant z zakresu zarządzania designem i produktem. Posiada szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży meblowej i wyposażenia wnętrz zdobyte w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz w firmach doradczych.

Wystąpi m.in. mgr inż. Krzysztof Wiaderek z Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, specjalizujący się w temacie ergonomii mebli do siedzenia i wypoczynku oraz komputerowego wspomaganiu projektowania mebli. W swoim wykładzie pt. Transfer innowacji i technologii do przemysłu zaprezentuje przykłady transferu wyników badań Katedry Meblarstwa do przemysłu – omówi najciekawsze rozwiązania wdrożone w fabrykach mebli oraz korzyści wynikające z zastosowania innowacji.

Beata Fabisiak przedstawi ofertę edukacyjną Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w zakresie komputerowo zintegrowanego projektowania i wytwarzania mebli. Zaprezentuje również prace studentów wydziału – najciekawsze projekty mebli i okuć meblowych. Beata Fabisiak jest absolwentką ASP na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Akademii Ekonomicznej Poznaniu na Wydziale Zarządzania. Aktualnie specjalizuje się w dziedzinie wzornictwa mebli, walorów funkcjonalnych, ergonomicznych oraz estetycznych mebli, jak również w problematyce związanej z zarządzaniem wzornictwem w przedsiębiorstwach meblarskich.

Związek wzornictwa z przemysłem zaprezentuje trzech przedstawicieli Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej:
Mgr Przemysław Jan Majchrzak, mgr Alina Ostach-Robakowska, mgr Maciej Stanisław Ojrzanowski.

Instytut Wzornictwa jest pierwszą placówką edukacyjną (i jedną z nielicznych w Polsce) prowadzącą swoją działalność na kierunku wzornictwo w uczelni technicznej – jednostką, której model strukturalno-organizacyjny oparty został na doświadczeniach i wzorcach uczelni Krajów Zachodnich i Stanów Zjednoczonych.

Swoją prelekcję na temat transferu technologii ze świata nauki do świata biznesu, projektowania wzorniczego jako elementu zarządzania i strategii firmy – jako warunek rozwoju innowacyjności gospodarki zaprezentuje również koordynator i lider działu Dizajnerzy.pl, członek Stowarzyszenia Media Dizajn oraz Design Management Joanna Maria Brudecka.

Usłyszymy tez wykład Katarzyny Wiśniewskiej, członka sieci współpracy na rzecz wzornictwa przemysłowego w ramach działu Dizajnerzy.pl, eksperta ds. Unii Europejskiej i Administracji Publicznej,

DOOKOŁA DESING będzie wydarzeniem nawiązującym do zeszłorocznej konferencji Misja Design, na których jednym z prelegentów był Tomasz Rygalik.

Źródło i zdjęcia: www.mts.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas