Designteka

wydarzenia

Kids Design Space

28.11.2016

KIDS DESIGN SPACE zaprasza na inaugurację wyjątkowej wystawy “ILE TWARZY MA DESIGN?”

Przyjdźcie 10 grudnia do CRZ Krzywy Komin i na własne oczy zobaczcie, jak rozprzestrzenia się tropikalna dżungla, pełna niezwykłych projektów.

Nie owijamy w bawełnę – twierdzimy, że design jest wszechobecny. Można go porównać do kameleona, który zmienia się w zależności od otoczenia.

Warto, zatem zapytać: ile twarzy ma design? Jak wygląda? Jak go rozpoznać?

Wystawa podsumowująca kilkumiesięczną pracę dzieci oraz najlepszych polskich projektantów w ramach “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” może stać się wyjątkową przestrzenią, gdzie odnajdziecie odpowiedzi na te pytania!

10 grudnia, od godz. 10:00 do godz. 21.00 będzie się działo. W programie, m.in. warsztaty kreatywne zarówno dla dzieci, jak i rodziców. O godz. 12.00 przy drugim śniadaniu i aromatycznej kawie porozmawiamy o tym czy „KULTURA, KREATYWNOŚĆ, EDUKACJA” mają ze sobą coś wspólnego. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 16:00.

Wspólnie z gośćmi specjalnymi zapraszamy Was do dżungli projektów pełnej kolorów, kształtów, tropikalnych roślin i zwierząt. W tej plątaninie wzorów i form ukrywa się design. Wystarczy, że przyjrzycie się uważnie, a na pewno go znajdziecie i przekonacie się, że jest nie tylko ładny, ale przede wszystkim niezwykle potrzebny oraz funkcjonalny.

Podczas naszej wystawy okaże się, że design można nawet dotknąć, choć często jest on nieuchwytny jak pantera oraz potrafi ukrywać się niczym kameleon! Zobaczycie projekty, które powstały w wyniku współpracy dziecko – dorosły. Stanowią one połączenie nieokiełznanej dziecięcej fantazji z doświadczeniem i wiedzą najlepszych, polskich projektantów. To nie będzie tylko zwykła prezentacja rezultatów prac, ale ciekawe zadania i zagadki do rozwiązania oraz przeróżne zabawy.

Na odwiedzających czeka niezwykła niespodzianka – po raz pierwszy we Wrocławiu zagości MIKIFON, czyli Myszka Miki, jako interaktywna instalacja audiowizualna grupy panGenerator, która powstała na zamówienie Disneya! Rejestruje ona dźwięki i ruch dookoła siebie, które przetwarza na niezwykłe kompozycje muzyczne – musicie to koniecznie zobaczyć i poczuć!

Projektanci zaangażowani w projekt:

KABO & PYDO / Kalina Bańka / Katarzyna Bogucka / Grynasz Studio / Pani Jurek / Wiktoria Lenart / Karina Marusińska / Barbara Śniegula / Witamina D / Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej – Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik, Zuzanna Góra

Pobuszujmy razem w DŻUNGLI! Na pewno nie będzie nudno!

Program znajdziecie na: www.kidsdesignspace.pl

Wernisaż: 10.12.2016 r. (sobota), godz. 16:00

Wystawa: 10.12.2016 r. – 31.01.2017 r.

Cena: Bezpłatne

Wiek: 0-100 lat

Miejsce wystawy: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, 50-207 Wrocław

Organizator: Fundacja Open Mind

Kuratorka wystawy: Małgorzata Koralewska

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas