Designteka

dodatki

KsyKsy

13.09.2011

Twórcze eko torby ręką malowane.

KsyKsy to pomysł dwójki ludzi. Ona i on – los skrzyżował drogi ich prawie 3 lata temu, połączył i sprawił, że tworzą. Tworzą swoje KsyKsy – ekologiczne torby, woreczki, bransoletki – ręcznie malowane oraz stronę internetową, przedstawiającą malowane eko produkty. Ona maluje, on pomaga zaistnieć w internecie. Oboje wymyślają motywy, wzory na torby. Razem starają się rozwijać KsyKsy, bo tak naprawdę to dopiero początek ich pomysłu.

Wszystkie torby są torbami ekologicznymi, wykonanymi z bawełny. Są to torby o bardzo różnych rozmiarach, kształtach i sposobach zapięcia. Różnych długościach oraz rodzajach uchwytów, niektóre torby posiadają kieszonki wewnętrzne.

Wzory na torbach malowane są ręcznie, bez wzorów, szablonów. Wymyślają, kombinują, a ona przelewa pomysł – farbą na torbę. Realizowane są także pomysły autorskie – na podstawie zdjęcia, rysunku, podanego hasła – tworzony jest malunek na eko torebce. Farby używane do siatek bawełnianych są farbami przystosowanymi do materiału, które trwale utrzymują się na torbie. Po namalowaniu motywu, wzór jest wzmacniany, utrwalany, dzięki czemu torbę można prać wielokrotnie.

Woreczki również wykonane są z bawełny, malowane farbami do materiału. Najczęściej są to woreczki, stanowiące etui na okulary, bądź na telefon.

Drewniane bransoletki zdobione są farbą lub metodą decoupage.

KsyKsy opiera się na pomyśle. Nie produkuje masowo. Ręczne malowanie toreb, woreczków czy bransoletek sprawia, że są one niepowtarzalne. Każdy egzemplarz jest tylko jeden, nie ma dwóch identycznych produktów.

http://www.ksyksy.pl

http://facebook.com/torby.ksyksy

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas