Designteka

wnętrza

Łazienka przyjazna naturze

13.07.2021

Oszczędność wody to temat, o którym słyszymy od najmłodszych lat. Utrwalamy dobre nawyki – zakręcamy kran podczas mycia zębów czy naczyń, wybieramy wannę zamiast prysznica, itp. Co jeszcze oprócz tych czynności możemy zrobić dla środowiska? Istotną kwestią jest przemyślany wybór wyposażenia naszych mieszkań, a w szczególności – łazienki.

Świadomość na temat ochrony środowiska i naszej wyjątkowej roli w ekosystemie wciąż wzrasta. Nie tylko codzienne życie, ale również nauka i biznes koncentrują się na ekologicznym aspekcie działań. Dzięki temu powstają technologie, które ułatwiają troskę o naturę i jej zasoby. Jednym z najcenniejszych jest woda. Oto rozwiązania, które pozwolą na jej oszczędność w łazience.

Wanna czy prysznic?

Oczywiście, bardziej przyjazny dla środowiska jest prysznic. Długie kąpiele w wannie są niesamowicie relaksujące, jednak pochłaniają ogromne ilości wody. Szybki prysznic pozwala nam zaoszczędzić H2O, co nie tylko przysłuży się środowisku, ale również – będzie odczuwalne dla naszego portfela. Co więcej, umiejętnie zaaranżowana strefa prysznica pozwala również zaoszczędzić miejsce w łazience. Istotną kwestią przy projektowaniu tej strefy jest brodzik. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Marka Geberit oferuje brodziki inspirowane naturą wykonane z solidnej żywicy kamiennej o wysokiej jakości i trwałości: Geberit Sestra oraz Geberit Olona. Oba modele łączą w sobie ponadczasowy, elegancki design oraz niezawodną jakość.

Wybierz dobrze

Spłuczka to jedno z częściej używanych urządzeń w domu. W wolny dzień każdy domownik uruchamia ją co najmniej 5-6 razy dziennie. Czteroosobowa rodzina, korzystając z klasycznej spłuczki, średnio zużywa aż 144 l dziennie i aż 52 560 l w skali roku! Jak temu zapobiec? Wyjściem może być rezygnacja ze starych modeli na rzecz spłuczek z mechanizmem 3/6 litrów, a nawet 2/4 litry! Pozwala to zużyć trzykrotnie mniej wody na spłukiwanie. W ofercie marki Geberit można znaleźć dwudzielne przyciski spłukujące w zróżnicowanych stylach, kształtach i kolorach. Przykładem może być Geberit Sigma. Przycisk wyposażony jest w różne funkcjonalności np. integracje z urządzeniem do usuwania zapachów.

Powiew świeżości

Toalety myjące do niedawna kojarzyły nam się z futurystycznymi miastami Japonii, dziś są już popularnym rozwiązaniem, które nie tylko przenosi nasz komfort na wyższy poziom, ale także jest przyjazne dla środowiska. Dlaczego to dobry wybór? Urządzenie łączy dwa elementy wyposażenia w jednym – zawiera funkcje toalety i bidetu, dzięki czemu możemy bez obaw zrezygnować z tego ostatniego, dodatkowo ograniczając szkodliwą dla planety konsumpcję. Co więcej, toaleta myjąca zapewnia możliwość szybszego odświeżenia niż w przypadku korzystania z bidetu – dzięki czemu zużywamy mniej wody. Modelem godnym uwagi jest między innymi toaleta Geberit AquaClean, gwarantująca wygodę, uniwersalne wzornictwo oraz łatwy montaż.

Nie lej wody!

Baterie bezdotykowe to rozwiązanie przydatne nie tylko przy okazji pandemii i bezpieczeństwa, to również dobry sposób na oszczędzanie wody. Strumień płynie tylko przez kilkanaście sekund podczas mycia rąk i natychmiast po zakończeniu procesu jest zatrzymywany. Baterie umywalkowe Geberit Piave i Geberit Brenta, zaprojektowane przez londyńskie studio projektowe Christoph Behling Design charakteryzują się niezwykle smukłą, ponadczasową i elegancką formą. Obie wersje są dostępne jako baterie stojące lub naścienne i można je łączyć z praktycznie każdym projektem umywalki.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas