Designteka

wydarzenia

Miasto Żyje Designem

06.03.2019

Wystawa fotografii Karla Lagerfelda, dyskusja z poznańską kolekcjonerką Barbie, warsztaty ze sztuki VR – tegoroczna edycja Miasto Żyje Designem to inspirujące spotkania z designem w przestrzeni miejskiej. Do projektu realizowane z inicjatywy Międzynarodowych Targów Poznańskich, przyłączyło się 25 partnerów. Uczestnicy będą mogli skorzystać z przygotowanej przez nich oferty od 8 do 17 marca.

Projekt Miasto Żyje Designem, który od trzech lat towarzyszy ARENA DESIGN, to inicjatywa Międzynarodowych Targów Poznańskich skierowana do wystawców, gości targowych oraz mieszkańców Poznania i okolic. W dniach 8–17 marca ponownie zagości w miejskiej przestrzeni. W tym roku do udziału w projekcie zaproszone zostały galerie, showroomy i miejsca propagujące dobry design. Organizatorzy przy wyborze partnerów zwracali uwagę m.in. na to, by miejsca te były zaprojektowane przez cenionych architektów bądź oferowały produkty i usługi znanych marek. W ofercie są także wystawy przygotowane przez instytucje kultury i uczelnie wyższe oraz pokazy filmowe.

Projekt Miasto Żyje Designem organizujemy w ramach ARENA DESIGN już po raz trzeci.

To dla nas okazja do pokazania, że dobrym dizajnem otoczeni jesteśmy na co dzień, że szeroko rozumiane wzornictwo to stały element naszej rzeczywistości. Zwłaszcza w tak ekscytującym mieście, jak Poznań – mówi Joanna Waszak, dyrektor ARENA DESIGN 2019.

W programie znajdują się liczne wystawy, w tym dwie fotograficzne: „Dziewczyny” Wojciecha Plewińskiego oraz „Ego” z pracami Karla Lagerfelda. Oprócz tego warsztaty ze sztuki VR, szycia toreb, realizacji tapicerowanych stołów, renowacji mebli, czy ceramik. W kinach Pałacowe, Rialto i MUZA odbędą się pokazy takich filmów, jak „Ludzki Wymiar”, „Zurbanizowani”, „Barbicania” czy „Pixadores”. Nie zabraknie także ciekawych spotkań

i inspirujących wykładów, a wśród nich spotkanie z poznańska kolekcjonerką Barbier, wykład z cyklu „Design open: Między ciałem a przeładowaniem”, „Nowoczesne technologie w kuchni i łazience – w trosce o ekologię”, „Swoboda w projektowaniu wnętrz – czyli produkty solid surface ”, „Wiosna w podłogach – tu zaczyna się design” i wiele innych.

Ofertę dla gości ARENA DESIGN i mieszkańców Poznania przygotowali: 12 CHAIRS, Centrum Kultury ZAMEK, Concordia Design, Fundacja Czapski Art Foundation, Dekoma, direct floor, Fabryka Form, Folwark Edwardowo, Galeria Curators’Lab, Galeria DESIGN UAP, GALERIA YES, Garden City, Ipnotic Design Store, KARTELL, Rosenthal, Malta Festival Poznań, Muzeum Sztuk Użytkowych, Galeria NOTI, RIDEX, SHOWROOM Swarzędz, SPOT, Teatr 8 dnia, Terrano, Centrum Aktywności Artystycznej UAP oraz poznańskie kina studyjne: Kino Pałacowe, Kino Rialto i Kino MUZA.

Program Miasto Żyje Designem dostępny jest na stronie: https://arenadesign.pl/program-wydarzen/

Szczegóły na www.arenadesign.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas