Designteka

architektura, wydarzenia

Moomoo wyróżnione

04.08.2009

Łódzka pracownia Moomoo Architects, trafiła do grona 30 najlepiej zapowiadających się pracowni architektonicznych „Architects Directory”.

Architects Directory to coroczne zestawienie młodych i przyszłościowych pracowni architektonicznych, przygotowywane przez brytyjski magazyn Wallpaper.

Trzeci rok z rzędu w zestawieniu znaleźli się Polacy. W 2007 roku była to grupa KWK Promes, w 2008 roku Mobius Architekci i Front Architects. W tym roku w gronie najlepszych znalazła się pracownia Moomoo Architects, dzięki projektowi domu hoUSEview.

fot. Moomoo Architects

Głównym założeniem projektu domu hoUSEview, jest to aby jego mieszkańcy posiadali 360 stopni widoku nie ograniczonego miejscem w jakim się znajdują. Pierwsze piętro podwieszone do metalowej konstrukcji, sprawia wrażenie „wiszącego w powietrzu”. Dodatkowo jest ono owinięte elastycznym materiałem, który może być rozciągany przez mieszkańców w dowolnym miejscu, tworząc tym samym „prześwity” działające zupełnie jak okna. Przesuwane ściany na parterze budynku pozwalają otwierać lub dowolnie dzielić przestrzeń.

fot. Moomoo Architects

Założycielami Moomoo Architects są Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka. Dwóch studentów Politechniki Łódzkiej współpracowało ze sobą na długo przed założeniem Moomoo Architects w 2008 roku. Obecnie team liczy 5 osób, wzmocniony dodatkowo przez Tomasza Bierzanowskiego, Katarzynę Kazimierczyk i Suna Zhiganga.

Głownym założeniem Moomoo jest eksperymentowanie. „Jesteśmy młodą pracownią, która próbuje różnych materiałów w kontekście architektonicznym. To niesamowite jak wspaniale można łączyć ciężkie i szorstkie konkrety z delikatnymi i miekkimi tekstyliami.” mówią. „Kochamy prostotę i wielbimy proste rozwiązania.”

fot. Moomoo Architects

Doskonałym przykładem połączenia wyrazistych kształtów budynku z delikatnym charakterem materiału, może być dom zaprojektowany przez Moomoo dla fotografa Szymona Szcześniaka. Minimalistyczna, prostopadłościenna bryła, skonfrontowana ze zwiewną, materiałową kurtyną. Wszystko to tworzy razem wspaniały efekt nowoczesnego domu artysty.

fot. Moomoo Architects

fot. Moomoo Architects

fot. Moomoo Architects

fot. Moomoo Architects

Architekci zapytani przez magazyn Wallpaper o plany na przyszłość mówią, że planują zupełnie niespotykane dotąd we wzornictwie rozwiązania, za przykład podając design podłogi, która odzwierciedlać będzie strukturę i wzór padającego na nią deszczu. Pozostaje nam czekać na kolejne niesamowite projekty od Moomoo!

Źródło: www.wallpaper.com

Zdjęcia: Moomoo Architects

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas