Designteka

wnętrza, miejsca

Przystań wielbicieli dobrego designu

02.09.2011

TON Polska w Warszawie to obowiązkowy punkt na mapie każdego miłośnika design. To miejsce przeznaczone dla wszystkich, którym nie obojętna jest forma mebla i szlachetna sztuka wzornictwa przemysłowego. TON zachwyca różnorodnością i perfekcyjnym dopracowaniem detali, w tym tkwi jego główna siła.


150 lat temu fabryka TON zaistniała na światowym rynku wprowadzając kultowe krzesło No. 14. Tak jak półtora wieku wcześniej, TON postanowił zaskoczyć miłośników designu mocnym wejściem, prezentując polskim estetom swoją ofertę w niezwykłej aranżacji.

TON to światowa marka produkująca od 150 lat najwyższej jakości, wygodne meble. Kolekcje mebli tworzą uznani projektanci. W projektach marka TON uwzględnia najnowsze trendy we wzornictwie, szczególną dbałość o detal i ergonomię. Przemyślany design zarówno klasyczny jak i nowoczesny z upływem lat nie traci na wartości. Oferuje produkty do wnętrz prywatnych, restauracji, kawiarni i hoteli oraz ogrodów.

Już można składać zamówienia w pierwszym na polskim rynku showroomie, gdzie na oryginalnie zaaranżowanej powierzchni zaprezentowano ponad 200 modeli krzeseł, foteli i stołów, do aranżacji wnętrz publicznych i domowych.

Właściciele showroomu chcą, by powstały salon integrował przedstawicieli biznesu, projektantów i klientów indywidualnych. Zapraszają do współpracy projektantów wnętrz, architektów, biura projektowe, inwestorów i salony meblowe.

Z okazji wejścia na polski rynek marka TON proponuje swoim klientom specjalne ceny na wybrane produkty z oferty.

Nagroda RED DOT 2011 dla TON

TON otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Design AWARD 2011 za produkt MERANO projektu Alexandra Gufler, młodego włoskiego projektanta mieszkającego w Austrii.

Nowoczesne krzesło MERANO z naturalnym wykończeniem, nosi nazwę rodzinnego miasta projektanta Merano, włoskiego kurortu wellness. Design krzesła obrazuje wpływy działające na Alexa w czasie jego pracy – włoski temperament, austriacka stałość, spokój uzdrowiska, świeżość miejscowych gór.

Dwa gięto-klejone elementy drewniane, skrzyżowane pod kątem prostym, służące za siedzenie i oparcie, to dominujące cechy tego krzesła. W przeciwieństwie do tych krzywizn, nogi krzesła nie mają typowych dla TON gięć i pozostają całkowicie proste. Użyte materiały gwarantują stabilność i solidność, zapewniając jednocześnie lekkość całej konstrukcji.

Motto Merano to: „ Dlaczego? Bo czasami możesz podziwiać obraz dla jego wyglądu … Ale mogą też podobać Ci się jego ramy”. Oznacza to, że Merano jest zaprojektowane zarówno dla tych, którzy je wybiorą ze względów estetycznych, jak i dla tych, którzy docenią ich funkcjonalność. Merano to opcja dla każdego. Dla domu, galerii, restauracji, … dla Ciebie.

W konkursie doceniono jeszcze jeden produkt „cichy sługa” PETALO projektu włoskiej projektantki Eugenie Minerva, który otrzymał specjalne wyróżnienie w kategorii Product Design 2011.

Interior Innovation Award 2011 dla TON

Interior Innovation Award 2011 to kolejne potwierdzenie wyjątkowego wzornictwa marki. Nagrodę otrzymał taboret barowy RIOJA projektu Ronny Eysser, Alexander Grimm (studio Lounge Designgroup).

Inspiracją do powstania taboretów barowych RIOJA był słynny hiszpański winiarski region. Gdy projektujecie Państwo wnętrze lokalu, niski i wysoki taboret RIOJA daje wiele możliwości i wyróżnia wnętrze, zachowując wzajemną harmonię. Taborety barowe RIOJA to brylant meblarstwa, którym delektujesz się tak samo jak doskonałym winem.

TON Producentem Roku 2010

Uhonorowaniem ciągłego rozwoju marki było przyznanie jej przez czeską Academy of Design tytułu Producenta Roku 2010 w ramach United Grand Design. TON triumfował w trzech kategoriach: Producent Roku 2010; Projektant roku, którym został Olgoj Chorchoj, twórca min Simple, Sled; Nagroda Publiczności została przyznana jednemu z „naszych” twórców, Rene Šulc, który jest autorem krzesła ERA.

TON Polska, Al. KEN 47 lokal U10, 02-797 Warszawa, tel. 22 406 20 00, warszawa@ton.eu

Więcej na www.tonpolska.pl, www.ton.eu

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas