Designteka

Słońce, figi i leniwe niedziele

25.10.2023

Dom odnalazła przypadkiem, choć jak sama twierdzi, bardziej wierzy w przeznaczenie. – Słonecznej ostoi, z dala od zgiełku miasta, szukałam latami. Miały być Włochy, w końcu znam je od dzieciństwa, ale to właśnie Akwitania rozkochała mnie w sobie bez pamięci. I ten dom! Wystarczyło jedno spojrzenie – wspomina Karina Snuszka – architektka i współzałożycielka studia Mood Works.

Charakterystyczna dla południowej Francji, ponad 200-letnia posiadłość, wymagała renowacji, ale cóż to za problem dla jednej z najbardziej cenionych polskich architektek?

- Największą̨ przemianę przeszła kuchnia. Stworzyłam ją na nowo, choć nie zapomniałam o zachowaniu jej historycznych elementów. Szacunek i choćby minimalne nawiązanie do okolicy i historii budynku, to w moim odczuciu powinność dobrego architekta - wyznaje artystka.

Jakość, funkcjonalność & estetyka

W kuchni współwłaścicielki studia Mood Works dominują̨ surowce szlachetne – drewno i kamień. Nie brakuje w niej jednak śmiałych elementów. - Kocham łączyć style. Z jednej strony ta przestrzeń jest neutralna, a z drugiej są̨ też elementy zaskoczenia – obicia siedzisk w kolorze rubinu, masywny żyrandol czy metaliczna chłodziarko-zamrażarka już̇ kultowej marki Sub-Zero/Wolf.

Jak podkreśla architektka, kuchnia powinna być miejscem, w którym po prostu chce się przebywać. – Owszem, należy pamiętać o estetyce, ale nie wolno zapomnieć o funkcjonalności tego miejsca. Dobre sprzęty gospodarstwa domowego – lodówka, kuchenka, piekarnik – w nie warto zainwestować - mówi.

La joie de vivre

Kuchnia Kariny Snuszki to miejsce unoszące się̨ zapachem świeżo upieczonego ciasta figowego i lokalnych przypraw. Tutaj czas płynie jakby leniwie. – Uwielbiam piec, gotować bez pośpiechu, od serca. To dla mnie forma relaksu. Kocham gościć rodzinę̨, przyjaciół, a nierzadko naszych bliższych i dalszych sąsiadów - wylicza, jednak na pytanie o ulubioną porę̨ dnia, odpowiada bez wahania. – Chociaż̇ lubię̨ długo pospać, to jeszcze bardziej lubię̨ te moje leniwe, niedzielne poranki w kuchni. W piżamie, przy kubku kawy i z dobrą książką̨ w dłoni… U boku mojego partnera. W swojej klimatycznej kuchni architektka znalazła miejsce dla chłodziarko-zamrażarki Sub-Zero/Wolf z linii Classic. Model French Door możecie zobaczyć również̇ w naszym showroomie w Warszawie przy ul. Jara 4/1.

Więcej informacji: www.subzerowolf.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas