wydarzenia
Spotkanie "Nowe Piętro"
Cykl „Nowe Piętro. Młoda architektura, grafika i wzornictwo” zaprasza dzisiaj o godzinie 18-tej na czwarte spotkanie.„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk.
Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.
Gośćmi najbliższego wieczoru będą: Front Architects, Paweł Grobelny i Jan Dziaczkowski. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca.
ARCHITEKTURA
Biuro Front Architects założone zostało w 2003 roku przez Pawła Kobryńskiego, Wojciecha Krawczuka i Marcina Saksona, absolwentów Politechniki Poznańskiej. Pierwszą zrealizowaną pracą grupy jest poznańska księgarnia Bookarest (2004), zaprojektowana we współpracy z Eweliną Jankowską. Front Architects projektują budynki użyteczności publicznej, hale przemysłowe, budynki mieszkalne, wnętrza oraz grafikę, najbardziej znany stał się jednak ich koncept miniaturowego, kojarzącego się z bilboardem domu dla jednego człowieka – Single Hauz. Przed dwoma laty magazyn Wallpaper umieścił pracownię wśród najbardziej obiecujących (Wallpaper – Architects directory 2008. The world’s 50 hottest young architecture practices).
GRAFIKA
Jan Dziaczkowski – urodzony w 1983r. Jest absolwentem ASP w Warszawie. Jego prace można było obejrzeć na wielu wystawach, przede wszystkim jednak jako ilustracje publikowane w Machinie, Przekroju, A4, Ha!art i innych pismach. Tworzy swoje kolaże tradycyjną techniką, wycinając i sklejając ze sobą fragmenty magazynów podróżniczych, pocztówek czy pornograficznych ulotek. Powstają w ten sposób relacje z wymyślonych wypraw czy kadry z japońskich horrorów, które nigdy nie zostały nakręcone.
DIZAJN
Paweł Grobelny – projektant, absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, stypendysta Wydziału Projektowania Przestrzeni na Akademii Sztuk Pięknych w Lyonie oraz interdyscyplinarnych studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu. Jest laureatem licznych konkursów projektowych, m.in. LVMH Louis Vuitton Moet Hennessy for Young Creators 2005/2006, oraz PRODECO 2006 i 2008. Zajmuje się projektowaniem mebli, wnętrz, przestrzeni publicznych, np. Instytutu kultury Polskiej w Brukseli. Bierze udział w organizowaniu wystaw designu (między innymi Unpolished – young design from Poland ).
Źródło: www.artmuseum.pl