Designteka

wydarzenia

Sytuacja na rynku nieruchomości

08.12.2022

Liczba rozpoczynanych przez deweloperów w inwestycji spada. To wynik, globalnego kryzysu, inflacji i wysokich stóp procentowych. I choć ceny na rynku pierwotnym powoli się stabilizują, to czy ten trend ma szanse utrzymać się w nadchodzącym roku? O bieżącej sytuacji na rynku nieruchomości oraz prognozach na 2023 rok, mówić będą goście bezpłatnego webinaru OKK! design już w najbliższy wtorek, 13 grudnia 2022 r. o godzinie 12:00.

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości nie wygląda imponująco. Liczba inwestycji spada, rosną za to ceny gruntów i materiałów budowlanych. Wysokie stopy procentowe powodują, że niechętnie bierzemy kredyty hipoteczne na zakup nowego mieszkania. Kwitnie zatem rynek najmu, gdzie już zdecydowanie brakuje lokali. Nowy podatek dla właścicieli nieruchomości, nad którym obecnie pracuje Państwo, nie sprzyja jednak inwestycjom w mieszkania na wynajem. Dodatkowo klienci, którzy zdecydują się obecnie na zakup lokalu, w związku ze spadającym popytem, mają większy wybór i… wymagania! Wszystko to sprawia, że deweloperzy muszą wyjść z zupełnie nową, bardziej atrakcyjną ofertą. Wykorzystać konkurencyjne metody sprzedaży, wprowadzić nowej jakości usługi, które przyciągną potencjalnych nabywców. Jakie zatem zmiany na rynku nieruchomości czekają nas w nadchodzącym roku? Tego dowiemy się podczas bezpłatnego webinaru OKK! design, który jest kontynuacją cyklu zapoczątkowanego przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 13 grudnia 2022 r. o godzinie 12:00.

Eksperci z branży o wyzwaniach rynku nieruchomości

W webinarze poświęconemu ogólnej sytuacji na rynku nieruchomości oraz prognozach na nadchodzący rok udział wezmą eksperci z szeroko pojętej branży. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się:

- Krzysztof Kuniewicz- dyrektor operacyjny 3D Estate, największego w Europie dostawcy interaktywnych materiałów 3D dla deweloperów – wirtualnych spacerów, obrotowych modeli mieszkań oraz Smart Makiety.

- Alicja Janiak, architekt wnętrz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, na stałe związana z pracownią Decoroom,

- Michał Szymański, dyrektor działu sprzedaży Decoroom, pracowni specjalizującej się w wykończeniu mieszkań i domów pod klucz,

- Marcin Krasoń, przedstawiciel Otodom Analytics, ekspert rynku mieszkaniowego.

Podczas spotkania dowiemy się:

  • Jak wygląda obecna sytuacja na rynku nieruchomości?
  • Co nas czeka i jakie są prognozy na nadchodzący rok?
  • Po jakie, nowe narzędzia i techniki sprzedażowe mogą sięgać deweloperzy?
  • Czym jest wirtualny spacer 3D i jak wpływa na sprzedaż mieszkań?
  • Jak powinno być urządzone mieszkanie wykończone pod klucz?

Decoroom – partner główny spotkania

Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom obecna jest na rynku polskim od 13 lat. Z wieloma sukcesami na koncie, pozycjonuje się jako jeden z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Na początku tego roku Decoroom we współpracy z 3D Estate – dostawcą interaktywnych materiałów 3D dla firm deweloperskich, stworzyło nowe rozwiązanie, dzięki któremu można nie tylko lepiej zrozumieć układ oglądanego mieszkania, ale również poznać jego możliwości aranżacyjne.

Wirtualny spacer 3D jest obecnie jednym z najbardziej pomocnych narzędzi na rynku deweloperskim. Urozmaica formę prezentacji oferty mieszkaniowej oraz wywiera duży wpływ na finalną decyzję klienta. Co więcej, wirtualne spacery dostępne są w realnych i dostępnych na zamówienie stylach stworzonych przez pracownię projektową Decoroom.  Można je zobaczyć na https://www.decoroom.eu/wnetrze-3d oraz na stronach inwestycji deweloperskich m.in. osiedlu Goslove przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, należącej do firmy Profbud (partnera wydarzenia).

Jak wziąć udział w webinarze?

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarze, wystarczy się zarejestrować, klikając w link: https://tiny.pl/wfs31

Wydarzenie online jest dostępne również na fanpage’u OKK! Design.

Patroni webinarów OKK! design: Elle Decoration, WhiteMAD, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Foorni.pl, Example.pl, Designteka.pl, Weranda, Ambiente.info.pl, Arch_App

Partnerami webiaru są: Decoroom, Profbud, Otodom Analytics

Organizator: OKK! PR

AGENDA SPOTKANIA:

12.00 – powitanie gości – Olga Kisiel-Konopka OKK! PR

12.05 – Wirtualne spacery jako narzędzie wspierające zakup i sprzedaż mieszkania – Krzysztof Kuniewicz 3D Estate, Michał Szymański, Decoroom

12.25 – Projektowanie uniwersalne na przykładzie wirtualnego stylu Decoroom – Alicja Janiak, Decoroom

12.40 – Rynek nieruchomości. Prognozy na 2023 rok – Marcin Krasoń, Otodom Analytics

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas