Designteka

lifestyle

Ultra cienki twardy dysk

30.10.2009

Nowy zewnętrzny dysk LG o grubości 13 mm i ergonomicznej, trwałej aluminiowej obudowie pomieści 500GB, 320GB lub 250GB danych.

Firma LG Electronics, lider technologiczny w sektorze elektroniki użytkowej, wprowadza na rynek nowy, smukły, przenośny dysk twardy LG XD3 w aluminiowej obudowie. Niewielkie rozmiary (8 cm x 12,4 cm x 1,3 cm), mieszczącego się w dłoni dysku, umożliwiają swobodne, bezpieczne przechowywanie i przenoszenie danych.

1255504105562led576

Dysk LG XD3 dostępny w wersjach 500GB, 320GB lub 250GB pozwala na magazynowanie tysięcy fotografii, setek godzin muzyki, filmów oraz innych danych bez konieczności obciążania dysku twardego komputera.

Elegancka aluminiowa obudowa Ultra Slim o grubości 13 mm wyróżnia się nowoczesnym stylem.

LG XD3 otrzymał nagrodę Good Design Award 2009 przyznawaną przez organizację Good Design Products Selection System, promującą nowatorskie, eleganckie oraz przyjazne klientom produkty. Cztery kolory dysku pozwalają użytkownikom na dobór odpowiedniej barwy, dopasowanej do współpracującego z nim komputera.

Aluminiowa obudowa dysku XD3 charakteryzuje się również odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co gwarantuje bezpieczeństwo danych. Funkcja EMI zabezpiecza dysk przed utratą plików w wyniku nagłej zmiany pola elektromagnetycznego, co może mieć kluczowe znaczenie w czasie częstych podróży. Do dysku dołączone jest oprogramowanie SecureDrive EX2 pozwalające na wydzielenie partycji, chronionej hasłem z danymi kodowanymi w standardzie AES (Advanced Encryption Standard). Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych algorytmów stosowanych w kluczu szyfrującym kryptografii symetrycznej, używany również przez rząd amerykański.

Zewnętrzne nośniki pamięci stają się coraz popularniejszym sposobem przechowywania danych. Szczególnie te małe i poręczne, które jednocześnie oferują dużą pojemność. Zalety dysków LG XD3 docenią przede wszystkim użytkownicy netbooków i laptopów.

Źródło i zdjęcia: www.lge.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas