Designteka

wnętrza

Wyjątkowe rzemieślnicze meble

29.03.2017

Czas, praca i precyzja. Minima tworzy markę dla wyjątkowych rzemieślniczych mebli.

Carpenter Studio tworzy meble wysokiej jakości. Cechuje je doskonałe rzemiosło, przemyślany design oraz użycie wyszukanych materiałów w produkcji. To szlachetne meble, dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

Każdy mebel powstający w Carpenter Studio jest wyjątkowy. Gwarantuje to precyzyjne, rzemieślnicze wykonanie oraz projekty, które kładą duży nacisk na funkcjonalność i design. Tworzone są po to, aby być doskonałym, jakościowym dopełnieniem wnętrz i gwarantować wygodę użytkowania w codziennym życiu.

Budowana od podstaw komunikacja i identyfikacja wizualna mają za zadanie dać Klientom poczucie, że jeśli szukają niepowtarzalnych mebli, które zostały wykonane starannie, na podstawie przemyślanych projektów – to z pewnością się nie zawiodą.

- Carpenter Studio oznacza dla nas meble zaprojektowane i wykonane studyjnie, wyjątkowo, przemyślanie i jakościowo. Chcemy używać w produkcji niespotykanych do tej pory materiałów oraz technologii – takiej też potrzebowaliśmy komunikacji dla naszej pracowni, podkreślającej drobne niuanse, które w efekcie końcowym odróżniają nasze meble od tych produkowanych masowo – opowiada właściciel Carpenter Studio, Grzegorz Świątnicki.

Identyfikacja nawiązuje do najważniejszych założeń twórców – są to meble szlachetne, tworzone w limitowanych seriach, naturalne i dopracowane w każdym szczególe. Stąd hasło „The devil’s in the detail” oraz logo nawiązujące do przekroju drzewa. Wszystkie zaprojektowane materiały podkreślają precyzję, staranność i ręczne wykonanie mebli.

- Budując wizerunek marki chcieliśmy w ciekawy sposób zaprezentować ofertę firmy i zapoznać klientów z wąskim asortymentem mebli pochodzących z Carpenter Studio – stąd pomysł na czarne eleganckie koperty i duże karty ze szczegółowymi opisami, które zastępują klasyczny katalog. Wszystkie projekty bezpośrednio nawiązują do głównych założeń twórców mebli – podsumowuje Krzysztof Fabianowski, Dyrektor Kreatywny, Minima Advertising People.

Po raz pierwszy materiały wykorzystano na najważniejszych targach wnętrzarskich w Europie IMM 2017 w Kolonii. Carpenter Studio otrzymało Honorowe Wyróżnienie za stoisko w konkursie StandOUT organizowanym przez portal Exspace.

Minima jest odpowiedzialna za strategię komunikacji, Key Viusal, logo, stronę www oraz projekty materiałów potrzebnych do kontaktu z Klientami.

MINIMA Advertising People to poznańska agencja reklamowa założona w 2005 roku. Specjalizuje się w tworzeniu marek od samych fundamentów, dlatego motto agencji brzmi: Big things often have small beginnings. Dzięki ich działaniom powstają silne, rozpoznawalne marki wyposażone w kompletny zestaw narzędzi do komunikacji.

Zapraszamy na:

www.carpenterstudio.pl

www.minima.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas