Designteka

wydarzenia

Wystawa Holly Hall

06.01.2010

Galeria Szkła i Ceramiki BWA we Wrocławiu zaprasza na wystawę Holy Hall Jakuba Jana Robaszewskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 stycznia, o godzinie 18-tej. Wystawa potrwa do 31 stycznia 2010 roku.

holly_hall_web

Wystawa Jakuba Jana Robaszewskiego prezentowana w Galerii Szkła i Ceramiki BWA we Wrocławiu korzeniami sięga do stworzonej w 2007 roku instalacji Genesis inspirowanej rozważaniami na temat zagadnień dotyczących istoty bytu. Holy Hall to instalacje zbudowane na grze kontrastów, budzące w widzu skrajne emocje. Wnętrze galerii podzielone zostaje na dwie przestrzenie stanowiące dwa równoległe światy – pozornie inne, ale pozostające w ścisłej relacji.

Pierwsza to miejsce odpoczynku, przywodzące na myśl zacisze domowe, dające poczucie bezpieczeństwa, ciepła. Druga – tajemnicza i mroczna nawiązuje architektonicznie do kościelnej nawy, a jej kulminacyjnym elementem jest obiekt Black Hole – nieczytelny z odległości, zmuszający do zbliżenia i penetracji, przerażający, a jednocześnie budzący ciekawość. Intencjąautora jest wprowadzenie widza w stan niepokoju, poczucia lęku, samotności i strachu.

Robaszewski poprzez pokonywanie pewnych lęków i zahamowań próbuje zmusić odbiorcę do refleksji nad jego własnym istnieniem, nad tworzeniem małych, bezpiecznych przestrzeni, które tylko pozornie pozwalają na ucieczkę od problemów.

Jakub Jan Robaszewski (ur. 1979)  to absolwent Wydziału Szkła i Ceramik wrocławskiej ASP, dyplom w 2007, pracownia prof. Ludwika Kiczury. Autor szklanych obiektów, instalacji łączącychszkło, światło i video. Projektant szkła użytkowego, a w szczególności szkła kryształowego, które jest jego pasja. Na co dzień zajmuje się scenografią wystawienniczą, teatralną i filmową.

Organizator: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej

Kurator wystawy: Agnieszka Kurgan

Źródło: www.bwa.wroc.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas