Designteka

wydarzenia

Designerskie meble dla Orkiestry

05.01.2010

XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu będzie stał pod znakiem designu. Wrocławski sztab Orkiestry wystawia na charytatywną licytację, z której środki będą przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania najmłodszych pacjentów oddziałów onkologicznych, niezwykłe designerskie meble – sofę, na której siedział Dalajlama i 18 stołków w kolorze czerwonych serc.

foto2

XVIII finał WOŚP, który odbędzie się 10 stycznia 2010 r. został ponownie poświęcony onkologii dziecięcej. Nadal brakuje funduszy na wyposażenie klinik w najnowocześniejszy, specjalistyczny sprzęt, który pomoże ratować najmłodszych pacjentów. Do zebrania niezbędnych środków można przyczynić się już dziś, licytując różne ciekawe, zaskakujące, cenne i zabawne przedmioty na aukcjach internetowych Allegro dla WOŚP.

foto1

Wrocławski sztab Orkiestry również wystawia na Allegro dwa niezwykłe eksponaty – jak przystało na miasto które stawia na design i innowację (w 2009 roku rozpoczął działalność wrocławski Akcelerator Designu) – stworzone przez najlepszych polskich projektantów: Tomka Rygalika i Oskara Ziętę.

Firma Iker przekazała na rzecz WOŚP unikalny egzemplarz sofy lemming, który posłużył samemu Dalajlamie podczas jego wizyty w Polsce w 2008 r. Duchowy i polityczny przywódca Tybetańczyków zasiadał tym meblu w grudniu 2008 roku podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia zorganizowanego w Hali Stulecia. 6 tysięcy zebranych osób miało wówczas okazję wysłuchać porywającego wykładu o pokoju i tolerancji.

Z kolei wrocławska Galeria Wnętrz Domar i Oskar Zięta stworzyli specjalnie na 18 finał limitowaną serię 18 stołków Plopp, wykonanych ze stalowej blachy w innowacyjnej technologii FIDU: wyglądają jak nadmuchiwane plażowe zabawki, ale każdy może wytrzymać obiążenie około 2 ton! Każdy ze stołków opatrzony jest numerem seryjnym i specjalnym oznaczeniem, a wszystkie pomalowane są na kolor czerwony – dokładnie taki, jaki mają serca Orkiestry.

Zarówno sofa lemming, jak i stołki Plopp to jedne z najciekawszych przykładów współczesnego polskiego wzornictwa, wielokrotnie nagradzane, prezentowane na wystawach designu w Polsce i zagranicą. Licytując je na rzecz WOŚP można więć nie tylko wesprzeć szczytny cel, ale także zostać posiadaczem wyjątkowo pięknych mebli.

Licytacje na Allegro rozpoczęły się od 1 stycznia, a sofę i stołki można zobaczyć na żywo we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar, przy ulicy Braniborskiej 14.

Linki do aukcji internetowych:

Sofa lemming

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=302867

Stołki Plopp

http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=305809

Źródło i zdjęcia: www.profundo.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas