Designteka

dodatki

Biżuteria Agaty Bieleń

05.07.2011

Agata Bieleń to studentka wydziału architektury i wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Biżuteria, którą projektuje Agata Bieleń jest, jak mówi sama projektantka, wyniesieniem linii w przestrzeń. Punktem wyjścia większości projektów i ich motywem przewodnim jest stalowy drut – jego linia. Fizyczne, przestrzenne badanie tego co z linią o określonej grubości – 0,8mm i niemalże nieskończonej długości można zrobić. Inspirujący dla projektantki jest sam wykorzystywany materiał – nieustannie bada możliwości jakie ze sobą niesie i to przynosi kolejne pomysły formy i kształty. Geometria wynika z linii. Multiplikacja kształtów ją potęguje. Agata Bieleń jest zwolenniczką prostych i twardych form, nieszczególnie przepada za kształtami miękkimi, organicznymi, choć jej biżuteria jest czymś pomiędzy – część form jest elastyczna i przyjazna w użytkowaniu ale nie wizualnie chłodna, czasem nieprzystępna. Jedna forma wynika z drugiej, ale efekty bywają zaskakujące.

Projekty Agaty Bieleń to propozycja dla osób spragnionych niebanalnego i świeżego designu.

Jest to odważna alternatywa dla klasycznych produktów jubilerskich i jednorazowej biżuterii proponowanej przez sieciówki.

Strategicznym momentem było nawiązanie przez projektantkę współpracy z galerią Techne w Poznaniu. Produkty znalazły swoje miejsce i rację bytu. Właścicielka – Anna Solkolnicka-Elzanowska doceniła ideę projektów, które początkowo nie były najwyższej jakości, ale sprzedaż napędza rozwój, a każdy kolejny produkt przynosi doświadczenie, a wysokie wymagania właścicielki i klientów sprawiają, że każda kolejna forma odznacza się wzrostem jakości wykonania. Gdyby nie Techne, zwoje drutu pogiętego na zaliczenie ponad rok temu nadal spoczywały by na dnie przysłowiowej szuflady.

Więcej na www.agatabielen.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas