Designteka

wydarzenia

Wystawa w Concordia Design

13.12.2011

Zapraszamy na wystawę najciekawszych młodych projektantów z Chorwacji, Serbii i Słowenii w Poznaniu.

Wystawę oglądać można od 10 do 23 grudnia w Concordii Design. Organizatorem wystawy jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a kuratorem wystawy projektant Paweł Grobelny.

PROJEKTANCI:

NUMEN/FOR USE (Sven Jonke, Christoph Katzler and Nikola Radeljković)

GRUPA (Filip Despot, Tihana Gotovuša, Ivana Pavić)

ANA KRAS

MAJA MESIĆ

MAŠA MILOVAC, MIA BOGOVAC AND DORA DURKESAC

SIMON MORASI PIPERČIĆ

MILJANA NIKOLIĆ

REDESIGN (Neven and Sanja Kovačić)

STUDIO DREVO (Dejan Pfeifer + Nadja Pfeifer)

ANTONIO ŠUNJERGA

Wystawa „Design: Chorwacja, Serbia, Słowenia” prezentuje wybór najciekawszych projektantów z trzech państw Południowo-Wschodniej Europy. Wśród projektantów znaleźli się czołowi projektanci młodego pokolenia tego regionu Europy. Design w tym regionie stanowi nie tylko ważny element kształtujący obszar kultury, ale staje się także coraz silniejszym czynnikiem wspierającym rozwój społeczno-gospodarczy tego regionu Europy.

Wystawa koncentruje się wokół symbiozy projektant-rzemiosło-przemysł i umiejętnościach wykorzystania lokalnych możliwości w produkcji mebli na szeroką skalę. Większość projektów zrealizowana jest nie tylko przy współpracy z rzemieślnikami i miejscowym przemysłem, ale także przy użyciu lokalnych materiałów. Wśród prezentowanych projektantów są zarówno kilkuosobowe studia projektowe współpracujące z przemysłem jak grupy projektowe Numen/For use oraz Grupa z Chorwacji, jak i projektanci indywidualni.

Prezentowani na wystawie projektanci Numen/For use to jedni z najciekawszych designerów w Chorwacji, projektujący zarówno przedmioty codziennego użytku jak i małą architekturę. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych ich projektów jest instalacja „Tape”, przygotowana między innymi dla Vienna Design Week oraz DMY Festival w Berlinie, gdzie otrzymali główną nagrodę berlińskiego festiwalu. Warto przyjrzeć się także projektantom z chorwackiego zespołu Grupa, których prace charakteryzują się lapidarnością i prostotą formalną. Obydwie grupy podobnie jak inni prezentowani na wystawie projektanci współpracują zarówno z lokalnym i zagranicznym przemysłem, głównie z przemysłem włoskim, jak i lokalnymi rzemieślnikami.

„DESIGN: CHORWACJA, SERBIA, SŁOWENIA” / „DESIGN: CROATIA, SERBIA, SLOVENIA”

Kurator wystawy: Paweł Grobelny

Organizartor wystawy: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas