Designteka

wydarzenia

Design dla niezaawansowanych

06.11.2012

Projekt „Design dla niezaawansowanych” ma na celu upowszechnienie zagadnień związanych z teoretyczną i praktyczną stroną designu wśród mieszkańców Poznania. Część teoretyczna projektu w postaci wykładów ma stworzyć ramę dla działań praktycznych w czasie warsztatów. Wykłady będą miały za zadanie prezentację fenomenu designu z różnych perspektyw: krytyków designu, osób prowadzących galerie designu, kuratorów, znawców historii design, teoretyków kultury i samych projektantów. W strukturę projektu wpisane zostało stworzenie swoistej platformy dyskusji oraz konfrontacji wyobrażeń przeciętnych Poznaniaków z wyobrażeniami specjalistów. Cykliczna formuła oraz otwarty charakter poszczególnych spotkań, rozpoczynanych wykładem, będzie również sprzyjać nawiązywaniu kontaktów pomiędzy projektantami, teoretykami i użytkownikami designu.

DESIGN DLA NIEZAAWANSOWANYCH, sesja # 5

Wykład: 16.11.2012, godz. 18:00, wstęp wolny

Ksenia Kaniewska

Urodziła się i mieszka w Warszawie. Historyk sztuki i absolwentka wydziału Filologii Ukraińskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także podyplomowe studia kuratorskie na wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, których zwieńczeniem była dyplomowa wystawa „Szczyt bohaterów” pod kierunkiem Andy Rottenberg. Działając na pograniczu sztuki i literatury, zafascynowana ukraińskim postmodernizmem, za obiekt swoich badań przyjęła pokolenie transformacji. Interesuje ją polityka genderowa krajów byłego bloku wschodniego. Prowadzi akcje mające na celu nagłośnienie problemu represjonowania artystów (przede wszystkim Białoruś i Ukraina). Powołała nieformalną grupę teatralną dla promowania młodej sztuki i literatury ukraińskiej.

Warsztaty: 17.11.2012, godz. 11:00-17:00

Grycja Erde

Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy: fundacja@spot.poznan.pl

Warsztaty prowadzone przez Grycję będą formą przestrzennego kolażu z elementami performance.

Grycja Erde, Ukraina. Mówi o sobie, że to co robi nie jest ani dizajnem, ani sztuką. To raczej ukochane montypythonowskie „a teraz coś jeszcze”.

Męczy ją, kiedy lampy wyglądają jak wszystkie lampy, a książki jak wszystkie książki. Natchnienie daje współczesna poezja, teledyski i to, że dzisiejszy świat tkwi w nieprzerwanym, gęstym, jaskrawym i zmysłowym karnawale przedmiotów, książek i architektury.

Organizator: Fundacja SPOT.

Więcej na www.spot.poznan.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas