Designteka

architektura, wydarzenia

Biennale Architektury Wnętrz

22.01.2010

W dniach 25-26 lutego 2010 roku, Kraków stanie się miejscem międzynarodowej debaty na temat projektowania współczesnej przestrzeni społecznej.

Podczas I Biennale Architektury Wnętrz, organizowanego przez krakowski Wydział Architektury Wnętrz, w Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” odbędzie się pokonkursowa wystawa prac studenckich i konferencja naukowa. Tegorocznemu I Międzynarodowemu Biennale Architektury Wnętrz przewodzi temat „Dialog w przestrzeni”.

logo-biennale

Współczesne dylematy architektonicznych wnętrz miejskich będą tematyką tegorocznego I Biennale Architektury Wnętrz. O tym jakie zmiany zachodzą w aglomeracjach miejskich i jak adaptować tak istotne dla kultury – w tym tożsamości społecznej – przestrzenie zabytkowe, dyskutować będą przedstawiciele wyższych uczelni artystycznych i projektowych. Tematyka ta jest także przedmiotem konkursowych projektów studenckich.

Najlepsze prace studentów zgłoszone do konkursu prezentowane będą podczas dwutygodniowej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”. Tam też w dniu 25 lutego 2010 roku nastąpi uroczysty wernisaż. Dzień później, tj. 26 lutego, w auli GSW „Bunkier Sztuki” odbędzie się całodniowa konferencja naukowa z udziałem przedstawicieli Akademii Sztuk Pięknych i innych uczelni artystycznych z Polski, ale i z Włoch, Francji, Holandii oraz Niemiec, m.in. z Accademia di Brera w Mediolanie oraz z Hogeschool KASK w Gandawie. Podczas tego spotkania zaproszeni goście, wymieniać będą wiedzę na temat rozwiązań teoretycznych i projektowych we współczesnej przestrzeni publicznej, procedur wprowadzania istotnych w tym zakresie zmian, kryteriów działań projektowych w strukturach zabytkowych – również w nawiązaniu do takich zjawisk społecznych jak retail i branding. Uczestnicy konferencji podejmą próbę interpretacji współczesnej funkcji przestrzeni miejskiej, by móc dawać odpowiedzi na nowe ich użycie. Podzielą się także refleksjami nad społecznym funkcjonowaniem miejsc i jednostek, tym samym nad konstruowaniem lokalnych tożsamości poprzez wprowadzanie nowych form przestrzennych i architektonicznych, a więc nowych pamięci.

Wydarzenie odbywać się będzie cyklicznie, co dwa lata. Patronat nad tegorocznym I Międzynarodowym Biennale Architektury Wnętrz objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Miasta Krakowa oraz Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Więcej informacji na temat biennale udziela:

Maja Magdalena Matoga maja@prinspiration.pl; 0 507 108 984

Beata Gibała-Kapecka info@inaw.pl; 0 601 669 065

Joanna Kubicz info@inaw.pl; 0 604 555 987

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas