Designteka

wydarzenia

Młodzi na start!

17.03.2017

3,2,1, START!

Już po raz szósty redakcja ELLE Decoration ma ogromną przyjemność zaprosić Was do udziału w kolejnej edycji konkursu MŁODZI NA START. Co roku przed uczestnikami konkursu stawiane jest konkretne zadanie projektowe, wymagające wielu umiejętności.

W tym roku organizatorzy czekają na prace przygotowane zgodnie z tematem:

„MAŁE WNĘTRZA, WIELKI DESIGN!”

Hasło tegorocznej edycji konkursu „Młodzi na Start” – wymaga od uczestników dość precyzyjnego zrozumienia postawionego przed nimi zadania i odpowiedzenia sobie na pytanie, z jakimi problemami zmaga się potencjalny mieszkaniec niewielkich przestrzeni. Bo z jednej strony nawet w najmniejszym mieszkaniu nie możemy obyć się bez mebli o konkretnych gabarytach (łóżko, stół, kanapa). Z drugiej – wyposażenie niewielkiego mieszkania musi spełniać określone wymogi, dlatego projektant, tworzący meble do niewielkiej przestrzeni powinien odpowiedzieć sobie m.in. na takie pytania: czy meble z założenia powinny pełnić dodatkowe funkcje, czy powinny być modułowe, stanowić element scalony z architekturą wnętrza, czy, wręcz przeciwnie, powinny być proste i dość lekkie, by łatwo mogły zmieniać swoje miejsce? z jakich materiałów powinny być wykonane? Temat konkursu jest dość złożony i nie chodzi nam o zaprojektowanie po prostu małych gabarytowo mebli, ale o dobre przemyślenie ich funkcji, formy i doboru materiałów, z których zostały wykonane. Bo wielki design to dobry jakościowo design.

Praca konkursowa powinna spełniać trzy kryteria:

  • prawidłowa interpretacja tematu
  • estetyka wykonania
  • spójność funkcji i formy

Nagroda główna: 10 0000 złotych!

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE: 

Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej odbędzie się na podstawie przesłanego zgłoszenia (czyli wypełnionego formularza – część A) oraz przesłanych zdjęć produktów. To duża zmiana, bo zakwalifikowane do wystawy projekty należy przesyłać bezpośrednio do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Na tej podstawie kapituła konkursu wybierze prace, które zostaną pokazane podczas festiwalu designu GDYNIA DESIGN DAYS, warto więc zadbać o dobry opis i piękne zdjęcie.

Na zgłoszenia online czekamy do 12.05.2017 roku.

Formularz można wypełnić, klikając tutaj.

Tu zapoznasz się z regulaminem konkursu.

Profesjonalną pracę konkursową wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym część B i oświadczeniem należy przesłać tylko w dniu 26.06.2017 roku na adres:

Młodzi na Start

ELLE Decoration

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Al. Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

Więcej o konkursie na http://mlodzinastart.elle.pl/konkurs

{designteka.pl} objęła patronat nad konkursem!

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas