Designteka

dodatki

Odkurzacz, który nie zagłuszy muzyki

19.01.2010

Nowy Ultra Silencer marki Electrolux to najcichszy odkurzacz na świecie. Hałas na poziomie 68 decybeli, jaki wytwarza podczas pracy, jest porównywalny z głośnością spokojnej rozmowy. Nie zakłóci snu dziecka, ani nie utrudni korzystania z telefonu. Niezwykle cichy Ultra Silencer pozwoli też w pełni cieszyć się ulubioną muzyką podczas sprzątania. Nie trzeba w tym celu zakładać słuchawek, ani nastawiać muzyki na cały regulator.

nowy-ultrasilencer

“Wiele osób słucha muzyki podczas wykonywania takich czynności, jak bieganie czy praca w ogrodzie. Pomaga im to się skupić i ułatwia pracę. Electrolux chce umożliwić swoim konsumentom słuchanie muzyki także w czasie odkurzania” opowiada Andrzej Sawczuk z Electrolux. „Badania przeprowadzone przez firmę pokazały, że słuchanie muzyki w trakcie sprzątania polepsza jego efekty, zmniejsza stres towarzyszący odkurzaniu i poprawia samopoczucie.”

Dopracowane wnętrze

Słuchanie muzyki podczas sprzątania stało się możliwe dzięki zastosowaniu w odkurzaczu Ultra Silencer opatentowanej przez Electrolux technologii Silent Air Technology ™. Jej opracowanie zajęło prawie 3 lata. Technologia ta polega na specjalnym przepływie powietrza w urządzeniu, co podnosi jego efektywność i redukuje hałas. Dodatkowo, skupiono się na izolacji i zawieszeniu silnika, żeby ograniczyć wibrację do minimum.

W odkurzaczu Ultra Silencer znajduje się także w nowoopracowany system Aeropro. System ten pomaga efektywniej zbierać kurz i zanieczyszczenia, dzięki zaokrąglonym krawędziom szczotek i zoptymalizowaniu promienia ich skręt. Ergonomiczna rączka ułatwia z kolei manewrowanie odkurzaczem.

Atrakcyjny wygląd

Poza niezwykle cichą pracą, wysoką skutecznością i ergonomicznością, odkurzacz Ultra Silencer wyróżnia także nowoczesne wzornictwo.

“Badania konsumenckie Electrolux pokazały, że prawie połowa badanych przechowuje odkurzacz na widoku. Mając to na uwadze, Electrolux dołożył wszelkich starań, aby wygląd nowego odkurzacza i oferowane kolory były jak najbardziej atrakcyjne” wyjaśnia Andrzej Sawczuk.

Dźwięki odpowiednie do sprzątania

Wraz z nowym modelem odkurzacza Ultra Silencer Electrolux oferuje konsumentom unikalne narzędzie on-line, za pomocą którego będą oni mogli tworzyć playlisty muzyczne pomagające w efektywnym sprzątaniu. Korzystając z narzędzia Electrolux, internauci powinni uwzględnić takie czynniki, jak wielkość mieszkania, typ podłogi, zagęszczenie mebli itp. Program korzysta z danych opracowanych podczas badania Electrolux, aby wygenerować playlistę, która pomoże w określonych warunkach osiągnąć lepsze wyniki sprzątania i obniży stres związany z odkurzaniem.

Źródło i zdjęcia: www.electrolux.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas