Designteka

wydarzenia

Projekt recycLED

02.11.2012

„recycLED” – z zyskiem dla człowieka i środowiska, w którym żyje i pracuje.W ramach projektu „recycLED”, prezentowanego na wystawie „Doświetlimy pory Roku” w czasie Łódź Design Festival 2012, Tomek Wójcik i jego czwórka studentów z Pracowni Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Maria Paszkowska, Magdalena Romanowska, Weronika Tylec i Michał Niedośpiał, zbudowali na oczach publiczności niezwykłe „aloesowe” lampy. Zużyli na nie 300 recyclingowanych butelek po sokach aloesowych.

Projekt „recycLED” to wspólne działanie IKEA i fundacji „Fly with Art”, prezentujące polskich projektantów i ich prace. Jego celem jest także promocja ekologicznych źródeł światła opartych na technologii LED. Kuratorem projektu jest Anita Bialic i Hanna Szpil.

Na wystawie „Doświetlimy Pory Roku”, w ramach projektu „recycLED”, znalazły także się lampy i obiekty świecące z materiałów recycligowych, wykonane przez polskich projektantów: Darię Burlińską, Joannę Figurniak, Katarzynę Okińczyc, Alicję Panasiewicz, Joannę Pytlewską, Aleksandrę Hetich, Tomasza Rudkiewicza i Heikki Kiiski, Piotra Stolarskiego, Tomka Wójcika, Agnieszkę Bar, Agnieszkę Kajper i Karinę Marusińską.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas