Designteka

wydarzenia

SoF na arena DESIGN

24.05.2011

School of Form zaprezentuje swoją ofertę podczas trzeciej edycji projektu arena DESIGN. Na stoisku SoF będzie można podziwiać ekspozycję jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów, wykładowcy School of Form – Oskara Zięty, a także skonsultować swoje portfolio.

arena DESIGN, dedykowana architekturze i wzornictwu, odbywać się będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 25 do 28 maja 2011 roku. Projekt zakłada w swej formule zarówno spotkania projektantów polskich i zagranicznych, wykłady ciekawych gości jak i prezentacje uczelni wyższych.

Na stoisku School of Form – pawilon 3, stoisko nr 18 – Oskar Zięta łączący w swoich produktach interesujący design z nowoczesną technologią zaprezentuje produkty Plopp.

Plopp – stołki z „nadmuchanego” aluminium, stanowią manifest nowych możliwości – wydajnej produkcji, ale też elastyczności użycia różnych rodzajów metali i wykończeń do tworzenia unikatowych obiektów. Wyglądające niczym gumowe zabawki siedziska są wykonane zgodnie z innowacyjną technologią FIDU (Freie Innendruck Umformung), nad którą od kilku lat w katedrze CAAD (Computer Aided Architectural Design) na ETH (Konfederacyjna Wyższa Szkoła Techniczna) w Zurychu pracuje polski architekt. Plopp Oskara Zięty to prezentacja rozwijanej przez projektanta technologii, w której obiekty trójwymiarowe powstają przy użyciu wyłącznie dwóch cienkich blach stalowych, ciętych i spawanych ze sobą przy użyciu lasera, a następnie deformowanych ciśnieniem wewnętrznym. Te unikatowe kształty i wyjątkowe detale tworzone są wspólnie przez zespół inżynierów, projektantów, specjalistów budowy maszyn, specjalistów od technologii produkcji, materiałoznawstwa, architektów oraz artystów. Na przykładzie kolekcji zespół bada, testuje i sprawdza zachowanie materiału podczas deformacji. Celem jest opracowanie perfekcyjnych detali, które będą służyć inżynierom w przyszłości do budowy bardziej precyzyjnych, zindywidualizowanych, ale i wydajnie produkowanych konstrukcji w przyszłości.

Dlatego też Plopp jest początkiem i jedną z wielu możliwości zastosowania technologii FIDU.

Stołki Plopp produkowane są w Polsce, a dystrybuowane przez sklep internetowy Zieta Prozessdesign.

Podczas targów arena DESIGN przez dwa dni – 26 i 27 maja w godz. 12.00-15.00 – będzie można przyjść ze swoim portfolio i skonsultować prace, które kandydat planuje złożyć w toku rekrutacji na studia SoF na poznańskim wydziale SWPS.

Konsultacji udzielać będzie wykładowca School of Form i konsultant ds. współpracy międzynarodowej i biznesu – Krzysztof Łukomski.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas