Designteka

wydarzenia

Warsztaty dla dzieci w Concordia Design

24.07.2012

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Pomiędzy plażowaniem i leniuchowaniem warto wykorzystać czas aktywnie. Przez cały sezon letni w Concordia Design odbywać się będą warsztaty kreatywne dla dzieci w każdym wieku. Bogaty program i sprawdzeni prowadzący to gwarancja dobrej zabawy połączonej z interaktywną nauką. Nowy zakres tematów rozpoczyna się już 3 sierpnia.

W Concordia Design, w samym centrum Poznania, dla dzieci w każdym wieku przygotowaliśmy cykl warsztatów stymulujących wyobraźnię i kreatywność. Co będziemy robić? Tworzyć, bawić się, odkrywać, eksperymentować, tworzyć muzykę, kręcić filmy, konstruować, kreować i rozwijać się. Zbudujemy razem wyspy Polinezyjskie, narysujemy komiksy i spróbujemy złapać Białego Królika. A tym, którym mało będzie wrażeń zafundujemy podróż „Kapsułą czasu”.

Sierpniowy program warsztatów:

„Narysuj historię – warsztaty komiksowe”

Wiek: +10

Termin: 3.08.2012 piątek

Godziny: 17:00- 19:00

Miejsce: Concordia Design

Cena: 29zł/ os.

Jak narysować myśl? Jak pokazać ruch za pomocą kreski? Jak narysować radość? Poznamy historię komiksu oraz różne techniki rysowania. Każdy uczestnik dowie się jak przedstawić wymyśloną przez siebie historię w kilku kadrach i za pomocą najprostszych narzędzi: kartki papieru i pisaka. Zajęcia będą zaproszeniem do cyklicznych spotkań z komiksem w Concordia Design.

Prowadzenie:

Michał Słomka- historyk kultury, inicjator i organizator spotkań, koncertów, publikacji prezentujących kulturę krajów Europy Środkowej, koordynator projektu CENTRALA Central Europe Comics Art, promującego komiks Europy Środkowej.

„LIKE A Dj”- czyli warsztaty DJ-skie w Concordia Design

Wiek: +10

Termin: 04.08.2012 sobota

Godziny: 13:00-16:00

Miejsce: Concordia Design

Cena: 74 zł/ os.

Chcesz poznać tajniki pracy DJ-a? Z czego składa się konsola DJ-ska? Jak miksować utwory? Jak używać słuchawek? Tego i wielu innych rzeczy dowiemy się na warsztatach DJ-skich w Concordia Design. Po krótkim wstępie teoretycznym przejdziemy do praktyki. Każdy z uczestników będzie mógł zaznajomić się ze sprzętem DJ-skim i zacząć swoją przygodę z graniem muzyki na żywo. Będziemy używać gramofonów, DJ-skich odtwarzaczy CD, konsoli, zestawu virtual DJ. Dla chętnych spotkania warsztatowe będą kontynuowane w postaci cyklu, gdzie pod okiem profesjonalistów ćwiczyć będą swoje umiejętności Dj-skie.

Prowadzenie:

Marcin Piątyszek- od 8 lat DJ, producent i dziennikarz muzyczny. Organizował i prowadził warsztaty z cyklu DJ Workshop, organizował warsztaty VideoScena we współpracy z Estradą Poznańską, oraz cykl Audiotechnika w Pawilonie Nowa Gazownia. Pracował z dziećmi również przy okazji audycji muzycznych przygotowanych dla agencji Atut.

„ZRÓB TELEDYSK” – czyli warsztaty realizacji teledysku video w Concordia Design

Wiek: +10

Termin: 11.08.2012 sobota

Godziny: 13:00-16:00

Miejsce: Concordia Design

Cena: 69 zł/ os.

Jak stworzyć teledysk? Jak napisać scenariusz? Jak, używając prostych sprzętów, stworzyć dobry videoklip?

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z nowoczesnym sprzętem do realizacji video. Poznają techniki stabilizacji obrazu, pracy na planie, ustawiania światła, kompozycji kadru i myślenia filmowego.

W rezultacie sami będę realizowali ujęcia do swojego debiutanckiego teledysku. Efekty będzie można oglądać w Concordia Design!

Prowadzenie:

Paweł Czarkowski – od 2 lat regularnie prowadzi warsztaty związane z realizacją video. Posiada wykształcenie pedagogiczne i doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą. Koordynował warsztaty w szkołach, instytucjach kulturalnych i fundacjach.

Tomasz Gęstwicki – organizator wielu warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży w Głośnej Samotności. Od kilku lat specjalizuje się w warsztatach z realizacji video.

„MAŁA POLINEZJA” czyli warsztaty urbanistyczne dla dzieci w Concordia Design

Wiek dzieci: 7-10 lat

Termin: 11.08.2012 Sobota

Godziny: 11:00 – 14:00

Miejsce: Concordia Design

Cena: 49 zł/ os.

Dawno, dawno temu po świecie wędrowały żółwie, które po latach wędrówki zamieniły się w wyspy. My będziemy pierwszymi mieszkańcami wysp, a naszym zadaniem będzie opracowanie strategii rozwoju wyspy. Zamienimy się w projektantów, inżynierów i budowniczych. To od nas będzie zależeć to jakie miasto powstanie na wyspie i co się w nim znajdzie. Stworzymy naszą własną Małą Polinezję! Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Będziemy musieli sobie odpowiedzieć na pytania: Jak funkcjonuje miasto? Z jakich elementów się składa? Jak poruszają się ludzie, jak transportuje się towary? Czego potrzebują by żyć? Jak mogą wykorzystać naturalne zasoby miejsca? Powstanie też wiele pomysłów, a z nich będziemy musieli wybrać jeden. Dlatego doskonalić będziemy umiejętności komunikacji i negocjacji oraz kształtować zmysł inicjatywy. Kiedy wyspy pokryją się budynkami, powstaną drogi, rzeki i mosty, zaprosimy wszystkich do swobodnej zabawy w krainie Małej Polinezji.

Prowadzenie:

Karolina Skalska- architekt; ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej (2003) oraz Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2001). Prowadzi zajęcia z podstaw projektowania architektonicznego na Politechnice Poznańskiej. Od kilku lat współorganizuje i prowadzi warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży, m.in.: warsztaty z edukacji architektonicznej w Marinehamn, w Finlandii, warsztaty dot. budownictwa glinianego w Ganzlin, w Niemczech. Obecnie w ramach autorskiego projektu Studio Młodego Architekta.

Natalia Jachimczyk- architekt, wcześniej związana z Pracownią Projektową 77; Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej (2003), studiowała też Architekturę na Politecnico di Milano (Włochy) w ramach programu Socrates-Erasmus (2001-2002). Brała udział w warsztatach organizowanych przez studentów architektury w ramach stowarzyszenia OSSA. Obecnie współtworzy projekt Studio Młodego Architekta. Mama architekt, dzieląca się pasją projektowania przestrzeni, przedmiotów, z zamiłowaniem do prostoty i wysublimowanego detalu.

„STRASZNIE GŁOŚNO- NIESAMOWICIE CICHO” czyli warsztaty edukacyjno-artystyczne w Concordia Design

Wiek dzieci: 5-6 lat

Termin: 18.08.2012 Sobota

Godziny: 11:00 – 13:00

Miejsce: Concordia Design

Cena: 44 zł/ os.

Jak brzmi najcichsza muzyka świata? Jaki dźwięk mieszka pomiędzy głośno a cicho ? Czy woda może przemienić się w bębny i organy? Jaki jest dźwięk ciszy? Czy dźwięki mają smak? A kolor? Na warsztatach będziemy dotykać różnych dźwięków, poznawać, doświadczać, wydawać, malować, poszukiwać i odnajdywać dźwięki. Co zyskamy dzięki warsztatom? Uświadomimy sobie jak ważne są zmysły, nauczymy się rozpoznawać świat wieloma zmysłami. Poszerzymy swoją wiedzę na temat otaczającego świata oraz nadamy nowe znaczenia znanym przedmiotom. I oczywiście będziemy się twórczo bawić.

„KAPSUŁA CZASU”– czyli gra edukacyjno-artystyczna w Concordia Design

Wiek dzieci: 8-10 lat

Termin: 25.08.2012 Sobota

Godziny: 11:00 – 13:00

Miejsce: Concordia Design

Cena: 44 zł/ os.

Zagadki, łamigłówki, tajemne przejścia i listy doprowadzą nas do tajemnicy dawnych ludów, które zostawiły dla nas wiadomość. Aby przejść przez kolejne etapy skorzystamy z naszej wiedzy, kreatywności oraz poruszymy naszą wyobraźnię ale też spróbujemy odkryć w sobie nowe potencjały. Będziemy też musieli nauczyć się pracy w grupie i wzmocnić poczucie odpowiedzialności za nią. Ważnymi dla nas pojęciami staną się tolerancja, szacunek, współpraca. Czy przejdziemy do następnego poziomu gry? Czy rozwikłamy tajemnice? Przekonajcie się sami.

Prowadzenie:

Anna Bany – arteteraputka. Ukończyła Kurs Podyplomowy – Arteterapia -organizowany przez Polski Instytut Ericksonowski we współpracy z INSEA. Absolwentka filozofii i socjoterapii. Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach z zakresu twórczych technik rozwoju. Twórczyni programów i projektów związanych z edukacją artystyczną oraz psychoedukacją. Zajmuje się tworzeniem i prowadzeniem działań związanych z wykorzystywaniem sztuki w procesie edukacji. Uwielbia pracę z metaforą, opowieścią i baśnią.

Maja Piskorska – grafik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, oraz Arteterapii na Wydziale nauk Pedagogicznych w DSW we Wrocławiu. Prowadzi własną pracownię działań twórczych dzieci i młodzieży, zajmuje się także projektowaniem graficznym i ilustracją.

Szczegóły i zapisy na warsztaty znajdują się na stronie www.concordiadesign.pl

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas