Designteka

wydarzenia

Warsztaty na arena DESIGN

18.02.2016

Zdobądź wiedzę i umiejętności podczas areny DESIGN. Weź udział w warsztatach tematycznych!

arena DESIGN to nie tylko ciekawa ekspozycja i wykłady ekspertów w strefie FORUM. To także szereg propozycji warsztatowych. W programie wydarzenia znaleźć można m.in. zajęcia z renowacji mebli, visual merchandisingu czy technik kreatywnych.

Tradycją areny DESIGN stały się spotkania z designerami światowego formatu. Do tej pory gośćmi wydarzenia byli m.in.: Manfred Dorn z niemieckiego biura projektowego PHOENIX DESIGN, Hartmut Esslinger z FROGDESIGN, Karim Rashid, Li Edelkoort, Brodie Neill, Sander Mulder, Edward Barber z londyńskiego studia BARBER & OSGERBY oraz niemiecki architekt Jürgen Mayer. W marcu z uczestnikami areny DESIGN spotka się Inga Sempé –francuska projektantka, która na co dzień współpracuje m.in. z takimi producentami jak Ligne Roset, Alessi, LucePlan, Mutina, Røros, Moustache czy Svenskt Tenn.

Jest w czym wybierać!

Ale obok wykładów gości w strefie FORUM w tegorocznym programie znaleźć można także ciekawe warsztaty. School of Form zaprasza na „Techniki kreatywne w biznesie” oraz „Koduj jak designer, koduj kreatywnie”. Ciekawą propozycją będą też zajęcia z odnawiania mebli, które poprowadzi autor bloga Rzuć Pan Okiem – Paweł Machomet. – Podczas warsztatów uczestnikom przedstawione zostaną podstawy naprawiania, szlifowania, oczyszczania, bejcowania i tapicerowania mebla. Każdego dnia odbędą się prezentacje multimedialne

na temat wyszukiwania starych mebli, rodzajów tkanin, czy doboru kolorów – mówi prowadzący.

Warsztatem, wyraźnie wpisującym się w motyw przewodni tegorocznej areny DESIGN będą z kolei zajęcia pt. „Potrzeba matką designu”, które poprowadzi Dominika Drezner ze studia Janusz Kaniewski Design. – Tegoroczny program areny DESIGN został tak skonstruowany, by każdy mógł w nim znaleźć coś interesującego. Dlatego obok wykładów

i paneli dyskusyjnych, które co roku przyciągają do strefy FORUM zwiedzających, zachęcamy do udziału także w zajęciach praktycznych. To propozycja dla wszystkich, którzy lubią doświadczać czegoś nowego i zdobywać wiedzę w ciekawy sposób – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu.

Szczegółowe informacje: www.arenadesign.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas