Designteka

wydarzenia

Wola. Innowacje i Kreacje

10.06.2011

Projekt „Wola. Innowacje i Kreacje” w terminie od maja do 30 października 2011 roku jest realizowany na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom – Wola w Poznaniu.Organizator przedsięwzięcia – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – oddaje do dyspozycji Wielkopolan awangardowy pawilon zbudowany w technice modułów kontenerowych. Ten niezwykły budynek będzie stał przez kilka miesięcy i służył jako miejsce wystawowe oraz jako przestrzeń dla warsztatów artystycznych, wydarzeń integracyjnych społecznie i koncertów. Już teraz można obejrzeć bardzo ciekawe realizacje młodych studentów i absolwentów Uniwersytetu Artystycznego i Politechniki Poznańskiej. Ich innowacyjne podejście do materiału i formy jest niezwykle inspirujące. Kuratorem tej wystawy jest utalentowany poznański architekt Ryszard Rychlicki. Na Woli można również obejrzeć wystawę pokonkursowych projektów „ ReVita Wielkopolsko” i inne ciekawe projekty.

Kolejną atrakcją na „Woli” będą integrujące społecznie działania: Dzień Dziecka, Dzień Sąsiada, Kino Plenerowe. Z kolei popularne Wianki – Dzień Kupały staną się nastrojową, kameralną imprezą, podczas której zwiedzający posłuchają tradycyjnego śpiewu białego i zapoznają się z historią legend ludowych. Zespół folkowy „Koqrki” zagra i zaśpiewa piękne tradycyjne słowiańskie pieśni, a o tradycjach muzyki ludowej w Polsce i na świecie opowie znawczyni tematu Małgorzata Wosińska – badaczka i naukowiec, a jednocześnie znakomita wokalistka popularnego wśród młodzieży zespołu The Tziguns.

Aby tradycja łączyła się z nowoczesnością zaproszono również na „Wolę” artystów tworzących współczesne dzieła muzyczne – spotkania z muzyką nowoczesną w letnim plenerze, poza murami sal koncertowych staną się – mamy nadzieję – ciekawym przeżyciem dla słuchaczy i otworzą ich na nowe dziedziny sztuki.

Nie zabraknie też współczesnego kina. Łąka na “Woli” zmieni się w futurystyczne kino pod gwiazdami. Szymon Stęplewski – znany propagator dobrego kina pokaże cykl fantastycznych filmów z prawdziwymi gwiazdami w roli głównej.

Organizatorzy mają nadzieję, że spodoba się Poznaniakom i Wielkopolanom ta nowa forma mobilnego centrum kultury, edukacji i sztuki. Miejsca, które ożywi i wzbogaci ten urokliwy, aczkolwiek zapomniany zakątek miasta.

Jeden z modułów został przeznaczony na pracownię dla młodych artystów, studentów poznańskich szkół artystycznych. Stali się oni rezydentami „Woli. Innowacji i Kreacji”.

Dla miłośników lata przygotowano przyjemną i wygodną plażę z leżakami i parasolami, gdzie można się zrelaksować.

Zapraszamy na stronę: www.wolakreacje.pl

Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas