Designteka

wydarzenia

Young Design 2015 rozstrzygnięty

22.07.2015

Prestiżowy Young Design 2015 rozstrzygnięty.

Projekt wykonany dla Roca Polska w gronie prac finałowych.

Przełożenie zdobytej wiedzy na praktyczne rozwiązania, połączenie wizji projektanta z potrzebami rynku oraz umiejętność zaprezentowania kompetencji potrzebnych do współpracy z przyszłymi klientami. Przed takimi wyzwaniami stanęli najzdolniejsi, młodzi projektanci wzornictwa przemysłowego podczas tegorocznej edycji Young Design 2015. Zwycięzcą prestiżowej nagrody został Łukasz Paszkowski – absolwent ASP w Katowicach.

Już po raz ósmy Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprosił wszystkich przedsiębiorczych projektantów do konkursu Young Design 2015. Celem pierwszego takiego projektu stypendialnego w Polsce jest wyłonienie ambitnego i pełnego pasji młodego projektanta, który swoimi koncepcjami potrafi zainteresować przedstawicieli biznesu. Jury konkursu złożone z polskich producentów oraz dystrybutorów główną nagrodę przyznało Łukaszowi Paszkowskiemu, który zaprezentował system modułowych półek join&joy.

Kapituła konkursowa doceniła projekt join&joy za jego zgodność z trendami w projektowaniu oraz za fakt, że modułowy system mebli pozwala w prosty sposób tworzyć elastyczne rozwiązania dla wnętrz.

Jury uznało także, że funkcjonalna praca Łukasza Paszkowskiego odpowiada na potrzeby rynkowe i może przynieść zysk biznesowy, ponieważ system jest lekki i nie wymaga skomplikowanego montażu. Tym samym laureat Young Design 2015 otrzymał nagrodę główną czyli stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. zł ufundowane przez minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską.

Młodzi, odważni, kreatywni

Spośród 45 obiecujących projektantów, którzy zgłosili trzy prace ze swojego portfolio do I etapu konkursu, jury wyłoniło 10 finalistów, których koncepcje spotkały się z największym zainteresowaniem komisji. W ich gronie znalazła się także Małgorzata Płoskońska za projekt serii akcesoriów łazienkowych SLICE dla branży hotelarskiej. Ceramiczne dodatki absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi powstały w wyniku kooperacji firmy Roca z wyższymi uczelniami w Polsce. Firma od lat wspiera początkujących adeptów wzornictwa przemysłowego w stawianiu pierwszych kroków w ich życiu zawodowym, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klienta i na rosnąca popularność umywalek nablatowych, zaprojektowałam produkt przy użyciu technologii ceramicznej, której właściwości narzuciły końcowy jego kształt. Udało mi się znaleźć rozwiązanie i stworzyć projekt  łączący funkcjonalność z estetyką, godząc tym samym oczekiwania firmy Roca Polska z własną wizją  – podkreśla Małgorzata Płoskońska, autorka pracy dyplomowej.

Poprzez swój przyjazny dla użytkownika design praca Małgorzaty Płoskońskiej wpisuje się w aktualne trendy wzornictwa. Projekt dostosowany jest do poszczególnych stref przestrzeni łazienkowej, co zapewnia użytkownikom wygodę podczas wykonywania czynności higienicznych.

Nakładka w strefie umywalki. Strefa prysznicowa.

Więcej:

www.roca.pl

www.laufen.pl

www.poolspa.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas