Designteka

wydarzenia

Living Divani – nowości IMM 2015

26.01.2015

Żywiołowość, dynamizm i wolność – do tych uniwersalnych idei odwołuje się wzornictwo nowych modeli Living Divani. Propozycje na rok 2015 marka zaprezentowała na targach IMM w Kolonii. W zaprojektowanym przez Piero Lissoniego stanowisku włoskiej firmy nowości mieszają się ze starannie wyselekcjonowanymi modelami, które wprowadzone zostały do sprzedaży w poprzednich latach.

Rodzina tapicerowanych mebli Lipp autorstwa Piero Lissoniego, dyrektora artystycznego marki, powiększyła się o łóżko. Podobnie jak pozostałe modele z serii, model ten posiada wyrafinowaną geometryczną formę, którą przełamuje część wezgłowia pikowana w klasycznym stylu capitonné. Nowe łóżko wykończone jest w tkaninie lub skórze. Uwagę zwracają precyzyjnie wykonane detale jak przeszycia i stebnowanie. Klasyczny i jednocześnie nowoczesny w formie mebel dedykowany jest do eleganckich sypialni i pokoi hotelowych.

Drugą nowością jest biurko Fju zaprojektowane przez duet projektantów ze studia Kaschkasch z Kolonii. Model po raz pierwszy zaprezentowany został w Mediolanie na Salone Satelite 2014. Zwrócił on uwagę włoskiej marki, która postanowiła włączyć biurko do kolekcji. Fiu charakteryzuje się linearnym, prostym wzornictwem i ma uniwersalny charakter. Po złożeniu staje się praktyczną półką z kieszeniami na gazety lub dokumenty. Mebel wykończony jest dębem naturalnym lub barwionym na grafitowo. Założyciele studia Florian Kallus i Sebastian Schneider projektują w minimalistycznym nieformalnym stylu. Precyzyjne linie i geometryczne podziału ich projektów dodatkowo podkreślane są przez proste konstrukcje i urzekająca paletę kolorystyczną wykończeń.

Marka Living Divani dostępna jest w Kari Mobili, Warszawa, ul. Bartycka 26.

Więcej na www.kari-mobili.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas