Designteka

wnętrza

Meble Gala Collezione w obiektywie Nate Cooka

20.05.2022

Nie ma wątpliwości, że większość ludzi docenia dobre polskie wzornictwo. Ale kiedy design i mnogość dodatkowych funkcji pozwala także na kreatywność i dostosowanie mebla do zmieniającego się z biegiem czasu potrzeb, dobry system modułowy okazuje się być jednym z najbardziej uniwersalnych elementów wyposażenia. Najnowsze kolekcje Gala Collezione, zaaranżowane przez wzięte stylistki, Annę Salak i Kamilę Jakubowską-Szmyd, dają całkowicie wolną rękę własnej kreatywności, oferując znacznie większe możliwości aranżacyjne, niż klasyczne wersje sof dwu- lub trzyosobowych. Nowe kolekcje łączy funkcjonalność, nowoczesny styl i trwałość.

Znakami rozpoznawczymi polskiej marki mebli wypoczynkowych Gala Collezione od lat nieprzerwanie są dobry design i niepowtarzalne projekty sof oraz zestawów modułowych z wieloma funkcjami dodatkowymi. Długie obserwacje i współpraca z topowymi stylistkami i fotografem Natem Cookiem, doprowadziły do stworzenia sesji zdjęciowej, która z miejsca podbiła serca wielbicieli niewymuszonych, przytulnych aranżacji.

„Pomysł na poszczególne kadry wyniknął z naszej tęsknoty za naturą. Silnej, wewnętrznej potrzeby otaczania się przyjaznymi materiałami i ciepłą, optymistyczną kolorystyką. Nasi klienci lubią doceniać w życiu proste rzeczy. Ich styl aranżacji wnętrz opiera się o wyposażenie wykonane z jakościowych materiałów, tworzone w oparciu o najnowsze trendy wzornicze i tradycyjne rzemiosło. Do najnowszych kolekcji mebli modułowych Idylla, Loggia i Look, pasuje jasna kolorystyka, drewniane podłogi, uporządkowana przestrzeń i kilka designerskich akcentów” – mówi Grażyna Michalska, Brand Manager Gala Collezione.

„Głównym problemem z jakim zmagają się Polacy przy wyborze produktów do wnętrz, jest wyobrażenie sobie danego przedmiotu w domu. Dlatego też zależało mi, żeby w efekcie końcowym meble Gala Collezione zostały pokazane właśnie w pełnych aranżacjach wnętrz. Ten projekt był dużym wyzwaniem, a efekt końcowy pozytywnie mnie zaskoczył, gdyż meble wypoczynkowe tej polskiej firmy prezentują się naprawdę świetnie. To bardzo dobry design, solidne wykonanie, w dodatku w świetnych, jakościowych tkaninach i najnowszych trendach wzorniczych. Moim absolutnym faworytem jest nowość marki, system modułowy Look, który pozwala stworzyć wiele najróżniejszych, zaskakujących konfiguracji. To wszystko nie udałoby się bez współpracy z marką Gala Collezione, od której dostałam wielki kredyt zaufania na powstałe aranżacje” – opowiedziała o swojej pracy podczas stylizacji Anna Salak.

„Znane wszystkim słowa Ludwiga Mies van der Roha: less is more (mniej znaczy więcej), to zasada, która przyświeca wielu projektantom i dekoratorom. Moim zdaniem to dość względne pojęcie i można je różnie interpretować, w zależności od kontekstu aranżacji. Sofa to jeden z najważniejszych elementów w naszych salonach i choć najpiękniejsza i najbardziej stylowa wymaga, by ją „ubrać”, ale nie „przebrać”, nadając przy tym ciepła i przytulności z pomocą poduszek, kocy czy narzut. To było moje główne zadanie przy stylizacji sof Gala Collezione. Każda z nich ma swój indywidualny charakter, który jedynie podkreśliłam poprzez wybór tekstyliów o różnych kolorach i fakturach. Chciałam, by to główna bohaterka stanowiła cel, a cała stylizacja pozostawała jedynie w harmonii z resztą aranżacji – dodała pracująca przy sesji druga stylistka, Kamila Jakubowska-Szmyd. Autorem zdjęć jest znany fotograf Nate Cook, specjalizujący się w sesjach wnętrz i architektury.

www.GalaMeble.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas