Designteka

lifestyle

Jakiego wyniku oczekujesz?

21.07.2016

Natalia Mroszczyk jest autorką bardzo ciekawego projektu – testu ciążowego. Projekt testu ciążowego jest skoncentrowany na emocjach użytkownika. W przeciwieństwie do rozwiązań obecnych na rynku, które nie zmieniły swojej postaci od lat osiemdziesiątych. Opisywany obiekt został zaprojektowany tak, by odpowiadać potrzebom współczesnych kobiet. Test ciążowy jest intuicyjny w użyciu, rozpoznanie wyniku badania jest możliwe bez ulotki, a jego cykl użytkowy mniej stresujący.

Proces projektowy obiektu zaangażował kobiety już od samego początku. Jednym z głównych zarzutów względem testów obecnych na rynku był wysoki poziom stresu jakie powodują. Dlatego też niebywale ważnym założeniem projektowym testu była redukcja tego negatywnego odczucia poprzez zaprojektowanie czytelnej instrukcji. Kolejnym etapem pracy było dostosowanie testu do różnych oczekiwań związanych z badaniem, które może powodować wręcz ekstremalnie skrajne emocje.

Dzięki konsultacjom psychologicznym, opisywany test ciążowy jest innowacyjny i odpowiada potrzebom kobiet. Urządzenie, którego techniczna strona jest nienaganna (test posiada 99,8% dokładność) zyskało nowe, lepsze oblicze poprzez zmianę procesu użytkowego na intuicyjny i przyjazny użytkownikowi.

 

Natalia Mroszczyk jest projektantką UX, niedawno skończyła studia magisterskie. Realizując swoje projekty koncentruje się na użytkownikach, ich emocjach pragnieniach i potrzebach. Bardzo dokładnie bada grupy docelowe. Często podejmuje tematy niszowe, obszary w których design pojawia się bardzo rzadko.

Więcej na https://www.behance.net/nataliamroszczyk

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas