Designteka

wydarzenia

Konkurs Electrolux Design Lab 2011

16.01.2011

Electrolux zaprasza studentów i tegorocznych absolwentów wzornictwa przemysłowego z całego świata do udziału w 9. edycji konkursu Electrolux Design Lab.

W tym roku zadaniem uczestników konkursu Design Lab jest przygotowanie projektów uwzględniających „inteligentną mobilność”, która w przyszłości będzie cechować urządzenia gospodarstwa domowego. Przedstawione rozwiązania powinny brać pod uwagę jak ludzie mogą przygotowywać i przechowywać żywność, zmywać naczynia czy sprzątać, zarówno w domu, jak i poza nim.

Wraz ze zmieniającą się strukturą gospodarstw domowych oraz dłuższymi godzinami pracy, ograniczenia czasowe mogą mieć w przyszłości ogromny wpływ na życie. Społeczeństwo stało się bardziej mobilne, a schemat codziennych czynności bardziej nieregularny. Obecnie w drodze do domu jesteśmy już w stanie za pomocą mobilnego urządzenia włączyć kuchenkę, która podgrzeje nam obiad. Technologia a przede wszystkim mobilność usprawniają codzienne zajęcia.

Peter Alwin, The Snail, I nagroda w konkursie Electrolux Design Lab 2010

Rickard Hederstiern, Cocoon, I nagroda w Electrolux Design Lab 2009

Stefan Buchberg, Flat Share, I nagroda Electrolux Design Lab 2008

„To już 9 edycja konkursu Electrolux Design Lab, w którym młodzi projektanci mają okazję lepiej poznać świat projektowania urządzeń komercyjnych”, mówi Henrik Otto, Senior Vice President w Electrolux Global Design. „W tym roku czekamy na ciekawe wzorniczo koncepcje, które zainspirują użytkowników i wykorzystując obecną technologię, zapewnią im wsparcie i pomoc. Głównym wyzwaniem nie jest zaprojektowanie urządzeń, które będą po prostu „bardziej przenośne”; kandydaci powinni skupić się na mobilnych rozwiązaniach, pozwalających zaoszczędzić czas i wspierających kreatywne rozwiązania.” – kontynuuje Henrik Otto.

Uczestnicy nie mogą też zapomnieć o dziedzictwie Electrolux. Dlatego konkursowe projekty powinny uwzględniać wartości związane z wzornictwem skandynawskim takie jak troska o środowisko, intuicyjna łatwość obsługi i estetyka.

8 finalistów konkursu Design Lab 2011 poznamy w lipcu 2011. Na jesieni podczas Wielkiej Gali finaliści będą mieli okazję zaprezentowania swoich projektów przed międzynarodowym jury złożonym z uznanych ekspertów z dziedziny wzornictwa. Wielka Gala odbędzie się w jednym z miast europejskich. Dokładne miejsce i data Gali zostaną ogłoszone wkrótce.

Zgłoszenia w formie plików PDF należy zarejestrować na stronie internetowej konkursu www.ElectroluxDesignLab.com do niedzieli 1 maja 2011 godzina 23:59.

Nagrody:

I nagroda 5000 euro oraz sześciomiesięczny płatny staż w jednym ze światowych centrów projektowania Electrolux

II nagroda 3000 euro

III nagroda 2000 euro

Więcej informacji o konkursie oraz o projektach, które zwyciężyły w poprzednich edycjach można znaleźć na www.ElectroluxDesignLab.com

Więcej informacji udziela Agencja Seisei Communications: Sara Legawiec, s.legawiec@seisei.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas