Designteka

lifestyle

Linia telefonów Samsung Shark

13.03.2010

Samsung wprowadza na polski rynek najnowszą linię designerskich i niezwykle wydajnych telefonów.Seria Shark to idealna mieszanka funkcjonalności, designu oraz internetowych możliwości, stworzona z myślą o aktywnych użytkownikach, dla których telefon jest nie tylko narzędziem komunikacji, ale czymś znacznie więcej.

„Serię Shark dedykujemy internetowo zaangażowanym, podążającym za nowymi trendami użytkownikom. Nasze najnowsze telefony zapewniają nie tylko całodobowy dostęp do najświeższych informacji, ale również podkreślają niepowtarzalny styl ich właścicieli” – powiedział Younghee Lee, Wiceprezes Oddziału Marketingu Telefonów Komórkowych Samsung Electronics.

Telefony z linii Shark nie nadwyrężą kieszeni, a przy tym oferują zaawansowane możliwości multimedialne oraz łatwość obsługi. Dzięki ikonom szybkiego dostępu do portali społecznościowych, w mgnieniu oka można znaleźć się w serwisie Facebook, MySpace, Bebo lub Youtube oraz skorzystać z galerii Flickr, Picasa czy Photobucket. Kierowana do użytkowników portali społecznościowych aplikacja „Udostępnianie obrazów” umożliwia sprawny, łatwy transfer zdjęć i plików wideo bezpośrednio z telefonu.

Telefony z serii Shark posiadają również zabezpieczenia przed kradzieżą i funkcje alarmowe. Mobile Tracker, wysyłająca alarmującego smsa, gdy tylko karta SIM zostanie zmieniona na inną, co pomaga wyśledzić utraconą komórkę. Wiadomość alarmowa może być bardzo przydatna w sytuacjach zagrożenia.

Samsung S5350 – społecznościowy, klasyczny telefon z metalową obudową

Samsung S5350 to zupełnie nowe spojrzenie na klasyczne telefony. Znakiem rozpoznawczym tego modelu jest metaliczna, płaska (11,9 mm), asymetryczna obudowa oraz ergonomiczny kształt. Ten stylowy telefon z aparatem 3,2 MPix i funkcją nagrywania wideo, oferuje również szerokie spektrum możliwości muzycznych.

Ulepszony interfejs użytkownika znacznie ułatwia korzystanie z bogactwa funkcji, a możliwość zmiany motywów pozwala dostosować wygląd wyświetlacza do potrzeb i fantazji właściciela.

S5350 umożliwia również korzystanie z wielu komunikatorów internetowych jednocześnie za pomocą jednej, prostej aplikacji.

Samsung S5550 – ergonomiczny slider z ekranem AMOLED

Finezyjne połączenie wysokiej jakości materiałów, precyzyjnego wykonania i metalicznej obudowy nadają S5550 niepowtarzalny kształt i charakter. Telefon ten przyciąga nie tylko efektownym wyglądem, ale również rozbudowaną funkcjonalnością i zwiększoną wydajnością.

Wyróżnikiem S5550 jest ekran AMOLED, który wiernie odzwierciedla rzeczywiste obrazy i zapewnia szybką reakcję na wydawane polecenia. Ponadto charakteryzuje się on niższym, niż w innych typach wyświetlaczy zużyciem energii. Realistyczne kolory oraz szeroki kąt widzenia sprawiają, że telefon idealnie nadaje się do przeglądania oraz wymiany zdjęć i filmów.

Aparat 5 MPix z funkcją autofokus wykonuje wysokiej jakości fotografie oraz rejestruje filmy wideo w rozdzielczości QVGA z prędkością 30 klatek na sekundę. Inne funkcje, w tym 120 MB pamięć wewnętrzna oraz slot na kartę microSD do 8 GB, zapewniają natomiast odpowiednie zaplecze dla multimedialnych zbiorów. Łącza Bluetooth oraz USB umożliwiają szybki transfer danych.

S5550 został wyposażony w wielozadaniowy komunikator do sprawnego kontaktu ze znajomymi. Skrócone menu SNS, widoczne nawet, gdy telefon znajduje się w stanie uśpienia, zapewnia błyskawiczny dostęp do wirtualnych społeczności Facebook czy MySpace.

Samsung S3550 – kompaktowy slider

Samsung S3550 to niezwykle zgrabny slider. Zdobiona, metaliczna tylna część obudowy podkreśla jego elegancki charakter, a kompaktowy kształt sprawia, że jest niezwykle poręczny i wygodny w użyciu.

Ergonomiczny kształt oraz lśniąca obudowa idealnie uzupełniają udoskonalony interfejs użytkownika, zapewniającego intuicyjną nawigację oraz łatwą obsługę aplikacji. Dodatkowy klawisz funkcyjny, umieszczony w centralnej części klawiatury, umożliwia lepsze dostosowanie S3550 do indywidualnych potrzeb użytkownika. Odpowiednio zaprojektowane elementy graficzne ułatwiają korzystanie z najważniejszych funkcji telefonu oraz sprawiają, że menu jest bardziej przejrzyste i czytelne.

Z pomocą błyskawicznego komunikatora oraz łączności z Internetem kontakt ze znajomymi stał się łatwiejszy i szybszy, niż kiedykolwiek. W zgrabnej obudowie S3550 znalazło się też miejsce dla aparatu 2 MPix, który czeka w gotowości by uwiecznić każdy radosny moment. Użytkownicy do dyspozycji mają również 35 MB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz slot na kartę microSD do 8 GB, pozwalające przechowywać ulubione zdjęcia i muzykę. Multimedialna rozrywka jest więc na wyciągnięcie ręki.

Źródło i zdjęcia: www.samsung.com/pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas