Designteka

dodatki

Plastyczne pufy

09.08.2010

Prezentujemy kubiki-pufy, które są dziełem utalentowanej projektantki Anny Szczęsnej.

Kreowana przestrzeń to kubik, do którego wchodzący człowiek staje się narzędziem budującym napięcie. Konkretnie uruchamia on jeden dźwięk i wizualizacje. Każda następna osoba dodaje kolejne dźwięki powodując ze dana rzeczywistość staje się bardziej interesująca.

Kluczowym elementem przestrzeni są kubiki-pufy (9 kubików o wymiarach 70X90X70 wykonane z pianki viscoelastycznej, która dostosowuje się do kształtu ciała i przejmuje jego ciepło. Materiał w momencie zachodzących z nim interakcji (siadania, dotykania, itp.), za każdym razem powraca do swojego oryginalnego kształtu. Tworzywo inaczej nazwane pianką leniwą stosowane było w latach 60-tych przez NASA. Używano go do produkcji foteli kosmonautów.

Plastyczność pianki powoduje że każda osoba może na swój sposób formować mebel, dostosowywać do swoich chwilowych potrzeb, wykorzystywać go zgodnie ze swoimi emocjami. Oczywiście każda czynność jakiej podejmujemy się wobec mebli z tejże pianki jest nierozerwalnie związana ze sferą audiowizualną. Dźwięki i obrazy są dopełnieniem odczuwania przedmiotów (mebli). Sfera audiowizualna staje się ważnym aspektem zwieńczającym, wyrażonym w odpowiednich częstotliwościach. Każdą z takich częstotliwości można wpleść w sample i stworzyć z nich muzykę, która potem będzie wywoływać określone pozytywne stany emocjonalne u odbiorcy.

Przebywanie w przestrzeni, którą kreuje ten projekt, ma oddziaływać na człowieka relaksacyjne, odprężająco. Przestrzeń staje się oazą wyciszania, spokoju. Dźwięki uruchamiane przez człowieka będą dźwiękami spod znaku częstotliwości Solfeggio co owocowało będzie w proces tworzenia miejsca ostoi i spokoju.

Grupą docelową tego produktu są pracownicy wielkich korporacji, młodzież otwarta na innowacje, pragnąca nowych doznań.

Więcej na anana.carbonmade.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas