Designteka

wydarzenia

Wystawa FashionDRAW

15.08.2010

Ilustracja mody jest dziedziną z pogranicza grafiki użytkowej i sztuki, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem na świecie.

Łączy projektowanie publikacji i projektowanie mody ze sztuką rysunkową. W Polsce jest to obszar kultury dotąd nie odkryty i mimo, że funkcjonuje od wielu lat w prasie i reklamie, artyści ją tworzący pozostają w cieniu. Zadaniem Wystawy jest zmienienie tej sytuacji i pokazanie niezwykle utalentowanych polskich twórców, często bardziej docenianych za granicą niż w kraju.

Pierwsza w historii wystawa polskiej ilustracji mody FashionDRAW odbędzie się w dniach 17-31 sierpnia 2010 roku w Skwerze (Warszawa, Krakowskie Przedmieście 60a).

Na wystawie zaprezentuje się 8 artystów: Agata Endo Nowicka, Anna Halarewicz, Anna Maria Przybysz, Łukasz Pycior, Natalia Jaroszewska, Magda Antoniuk, Olka Osadzińska, Tomek Sadurski.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Dobrego Designu.

Sponsorem głównym wystawy jest Worldwide School.

W ramach wystawy FashionDRAW Fashion Project, AddressBook oraz Fundacja Dobrego Designu zapraszają na

wykłady o sztuce.

Wykłady Fashion Project:

18.sierpień (czas: ok 1,5 h)

I : „He’s an instant star. Just add water and stir”. (David Bowie about Robert Kuta).

Czy życie artysty może być dziełem sztuki? Czy artysta może być dziełem/ obiektem sztuki? Artysta jako supergwiazda? Kontrowersyjna postawa w sztuce, źródłem progresu i zmian świadomości społeczeństwa na przykładzie Roberta Kuty i nie tylko.

25.sierpień (czas: ok 2h)

II: ” Ilustrowane artziny/fanziny – hit czy kit.”

Zagadnienie artzinów, które w latach 90 przeżywały swój renesans w Polsce, ze szczególnym naciskiem na obecną kulturę w której żyjemy. Poruszymy problem niszowych magazynów (na przykładach), które znowu powracają, już właściwie jako działa sztuki, książki artystyczne etc.

Prowadzenie: Robert Kuta

AddressBook/SkechBook:

24.sierpień godz.19-21

Addressbook zaprosił projektantów do pewnego eksperymentu.. przez pół godziny w impresyjnej formie, będziemy wspólnie „wertować szkicowniki” – podglądać warsztat pracy. Projektanci zgodzili się publicznie pokazać swoje rysunki, zrzucone na desktop zdjęcia. Powiedzieć o zaskakujących skojarzeniach, obejrzanych filmach, nuconych bezwiednie piosenkach, spotkanych ludziach… wszystko to co miało wpływ na wędrówkę myśli wtedy gdy projektowali. SkechBook to osobista, subiektywna historia o projektowaniu mody. Od momentu szukania pomysłu aż do realizacji.

Zaproszeni goście: BonusDelux, Martyna Czerwińska/ Myslikrólik, Pola Stępień

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas