Designteka

wnętrza

Flokk powiększa swoją ofertę

06.03.2023

Flokk to norweski dom marek, dostarczający kompleksowe rozwiązania do przestrzeni biurowych. Do portfolio firmy dołączyła niedawno nowa marka Connection!

Flokk to po norwesku „stado”, a w swoim podstawowym znaczeniu słowo to oznacza „grupę” lub „zgromadzenie”. Ale może ono znaczyć dużo więcej. Flokk to grupa, którą definiuje wspólna idea lub cel. Chodzi o to, by być częścią czegoś większego, a jednocześnie pozostać w zgodzie ze swoją własną osobowością i tożsamością. Flokk jest więc czymś więcej niż tylko sumą jego części. Niedawno Flokk zyskał kolejną markę z Wielkiej Brytanii.

Connection – nowa marka Flokk

Connection do portfolia marek Flokk dołączyło pod koniec ubiegłego roku i nareszcie wchodzi na rynek polski. Dewiza marki brzmi: „space that works” („przestrzeń, która pracuje”). W duchu tego hasła powstają meble do przestrzeni typu collaboration spaces, ułatwiające współpracę między członkami zespołu czy też interdyscyplinarnie między zespołami. Przestrzeń biurowa jest tu kluczowym zasobem. Sposób jej definiowania wpływa na fizyczne i emocjonalne nastawienie, tworzy kulturę organizacji i oddziałuje na produktywność osób w niej przebywających. Meble Connection, wspierają każdy rodzaj pracy – zarówno w skomplikowanych i współzależnych przestrzeniach biurowych i coworkingowych poprzez duże projekty edukacyjne czy mniejsze biura. Dobre zrozumienie potrzeb nowoczesnych środowisk komercyjnych, edukacyjnych i sektora publicznego pozwala Connection dostosować ofertę do zmieniających się praktyk pracy. Współpraca, skupienie, spotkania i życie towarzyskie w biurze – te cztery filary, które obecnie interpretują sposób, w jaki ludzie pracują, ale też stanowią fundament portfolio Connection.

Kompaktowe mini biura z kolekcji Rooms od Connection są wręcz idealnym odzwierciedleniem tych czterech aspektów. Różnorodne formy i kształty parawanów, ścianek działowych nie tylko wydzielają, ale także wygłuszają otwarte przestrzenie biur, a do tego można je łatwo konfigurować. Można powiedzieć, że jest to niemalże mała architektura biurowa, rozwiązanie innowacyjne na rynku polskim, które doskonale uzupełnia ofertę krzeseł i foteli biurowych pozostałych marek Flokk.

Poza kolekcją Rooms ułatwiającą tworzenie formalnych i mniej formalnych miejsc spotkań, bestsellerami w portfolio Connection są między innymi: designerskie, okrągłe stanowiska do pracy Kuppel, czy modułowe platformy audytoryjne.

Wszystkich zainteresowanych ofertą marki Connection, poszukujących rozwiązań efektywnej i produktywnej przestrzeni do pracy zapraszamy już w marcu tego roku do warszawskiego showroomu Flokk, który mieści się przy ulicy Konstruktorskiej 12a w Warszawie. 14 marca we wtorek w godzinach 14.15 – 18.30 odbędzie się tam spotkanie inaugurujące pojawienie się marki w Polsce.   

Podczas dni z marką Connection będzie okazja porozmawiania z Elizabeth Bene jej przedstawicielką oraz z Joanną Jurgą innowatorką i wykładowczynią o:

- biurach przyszłości

- czym jest design synestetyczny i spekulatywny

- meblach do tzw. collaborative spaces.

Do wygrania będą książki „Szałas na hałas” o tworzeniu poczucia bezpieczeństwa za pomocą zmysłów autorstwa Joanny Jurgi z podpisem autorki!

https://info.flokk.com/pl/poland/connection-days

Flokk – sprawdzone rozwiązania i śmiałe innowacje

Firma Flokk bazuje na doświadczeniu należących do niej marek, z których każda ma unikatową tożsamość. Marka HÅG projektuje krzesła, które pomagają użytkownikowi zachować zdrowie, aktywność i czujność, umożliwiając bez wysiłkowy ruch całego ciała podczas siedzenia i pracy. Rezultatem jest większa swoboda, większy komfort i lepsza produktywność. Krzesła marki RH zaprojektowane są dla lepszej efektywności pracy, z kolei Giroflex to marka z 150-letnim doświadczeniem i szwajcarską jakością, dopasowana do potrzeb ludzkiej anatomii. Marka Offecct to skandynawska firma projektująca unikatowe meble, które tworzą inspirujące miejsca spotkań w domu, biurze i przestrzeni publicznej. Od 4 lat do Flokk należy również dobrze znana polskim klientom marka Profim, a od niedawno pod dachem Flokk znalazła się brytyjska marka Connection!

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas